„Hodinu od prvního výjezdu, v souvislosti s bouřkami, evidujeme na třicet událostí v kraji a další stále přibývají. Většinou jde o popadané stromy. Ve Vyškově poškodil vítr střechu,“ informoval krátce po půl sedmé hodině večer mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Nejvytíženější jsou jednotky na Vyškovsku a Hodonínsku. Popadané stromy tak například uzavřely silnici mezi Bučovicemi a Ždánicemi.

Bouřlivé počasí na jihu Moravy zdrželo i brněnskou dopravu. Silný vítr poškodil v sobotu v podvečer vedení mezi zastávkami Zoologická zahrada a Kamenolom. „Silný vítr poškodil trolejové vedení, když do místa přijela tramvaj, došlo k poškození sběrače. Opravy jsou komplikované, protože se jedná o špatně dostupné místo. Budou hotové večer nebo v noci," uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková. Tramvajové linky 1 a 3 končí trasu v zastávce Vozovna Komín. Na zbytku trasy je nahradí autobusy náhradní dopravy.

Na letišti Borovník na Brněnsku trénovali v neděli odpoledne hasiči.
Hasiči z trénovali na lesní požáry. Podívejte se, jak plnili letadlo vodou

Po dvou hodinách s bouřkami vyjížděli jihomoravští hasiči už ke čtyřiašedesáti událostem. „Většinou jde o popadané stromy. Nejčastěji Brněnsko a Vyškovsko. V tuto chvíli bez zranění," hlásil ve dvacet hodin mluvčí hasičů v Jihomoravském kraji.

Následně před dvaadvacátou hodinou rekapituloval, že od 17.45 do 21.45 vyslalo operační středisko profesionální a dobrovolné hasičské jednotky k 83 událostem v souvislosti s počasím. "V 67 případech se jednalo o odstranění popadaných stromů," uvedl Mikoška. Nejčastěji zasahovali hasiči na Brněnsku (Brno-město 26 krát a Brno-venkov 29 krát) a na Vyškovsku pak dvanáctkrát.

„V souvislosti s uvedenými případy neevidujeme žádné zranění. V současné době je již situace klidná a počet výjezdů se dále nenavyšuje," dodal mluvčí jihomoravských hasičů.

Novou základnu profesionálních hasičů stavěli dělníci v blízkosti slavkovského autobusového nádraží.
Slavkovští hasiči pracují z nové základny. Pomohou díky ní i kolegům