Srážka se udála na lesním železničním přejezdu P 8156, který je zabezpečený světelnou výstražnou signalizací doplněnou závorovými břevny.

Tragické události předcházela ještě jedna nehoda, kdy se osobní vlak střetl s osobním autem. Provoz byl obnovený až po devíti hodinách. Havárie se staly na trati mezi Přerovem a Hodonínem, konkrétně v úseku mezi Bzencem-Přívozem a Moravským Pískem. Vlaky v současné době místem projíždějí pouze po jedné koleji. „Na trati jsou nyní minimální zdržení. Asi do pěti minut," informoval v pátek dopoledne mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Srážka osobního auta a vlaku na trati mezi Moravským Pískem a Bzencem. Osobní auto nejprve narazilo do osobního vlaku.
Tragédie u Moravského Písku: nejdříve srážka auta a vlaku, pak smrt ženy

Osobní vlak po nehodě vykolejil a následnou jízdou poškodil asi dva kilometry železničního svršku. „Škoda na osobním vlaku byla vyčíslena na jeden milion korun, na osobním autě na padesát tisíc, na trati pak na třináct milionů korun," přiblížil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Události i nadále vyšetřují. Škoda na nákladním vlaku podle něj prozatím vyčíslena nebyla.

Podle mluvčí Správy železnic Nely Friebové je v místě nehod poškozených asi tři tisíce pražců, upevňovadel a také zlomené kolejnice. „Aktuálně jsme už zajistili firmu a materiál, aby oprava mohla být v průběhu příštího týdne. My jsme nachystaní, stavební firma také," oznámila v pátek po jedenácté dopoledne Friebová.

Vše se ale podle ní bude odvíjet také od počasí. „Pokud napadnou velké závěje sněhu, budeme rekonstrukci muset mírně posunout," připustila mluvčí Správy železnic.