Deset minut po půl čtvrté odpoledne se na silnici pětapadesát poblíž Hodonína stala tragická dopravní nehoda, při které přišel o život dvaapadesátiletý muž. Ke střetu s chodcem došlo po předchozím bočním střetu dvou protijedoucích osobních aut Škoda Octavia a Škoda Forman. „Řidič Octavie, jedoucí ve směru od Břeclavi, musel prudce reagovat na formana, který nečekaně vyjel z protisměru do jeho jízdního pruhu. Přitom musel strhnout řízení co nejvíce vpravo a právě v tom okamžiku došlo ke střetu s chodcem, který šel po pravé krajnici,“ informoval policejní mluvčí Petr Zámečník.

Náraz do chodce byl tak silný, že odletěl několik metrů mimo silnici. Jeho zranění byla natolik závažná, že jim na místě podlehl. „Na místo přijel vůz rychlé záchranné služby. Zasahující lékařka ale mohla jen konstatovala smrt, která nastala ještě před jejím příjezdem. Jeho zranění nebyla slučitelná se životem,“ sdělil mluvčí jihomoravských zdravotníků Radek Turin.

Podle zatím dostupných informací mělo být důvodem pro vyjetí řidiče formanu do protisměru předjíždění červeného dodávkového vozidla jedoucího před ním. Po dobu vyšetřování dopravní nehody byl úsek zcela uzavřený. „Tato dopravní nehoda je první letošní, při které na Hodonínsku zemřel účastník silničního provozu,“ podotkl Zámečník

Policisté vyšetřující tuto dopravní nehodu hledají klíčového svědka. „Tím by mohl být právě řidič tmavě červené dodávky. Ještě po kolizi obou aut na místě zastavil a po kontaktu bourajících řidičů z místa odjel. Policistům se může ozvat na linku 158 nebo na nejbližší služebnu Policie ČR,“ dodal mluvčí hodonínské policie.