Na vině je pravděpodobně nezkušenost mladé, teprve osmnáctileté řidičky, která podcenila situaci na silnici. „Žena s dvouměsíční řidičskou praxí jela směrem na Moravský Písek v autě značky Renault. Do levotočivé zatáčky najela příliš rychle, na mokrém povrchu dostala smyk a následně vyjela do protisměru. Tam se čelně střetla s protijedoucím nissanem," informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Silný náraz odmrštil nissan mimo silnici na trávu. Jeho sedmdesátiletý řidič utrpěl velmi vážná poranění. Z vozu jej museli vyprostit zasahující hasiči z Veselí nad Moravou a Uherského Hradiště. „Kolegové se dále postarali o protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin pomocí sorbentu," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

Pro zraněného řidiče vrtulníkem přiletěli záchranáři a přepravili jej do nemocnice. Také mladá žena, která srážku zavinila, potřebovala ošetřit. „Ještě před tím se ale stačila podrobit dechové zkoušce, podle níž řídila střízlivá. U druhého řidiče jsme nechali zajistit odběr krve," dodal Zámečník.

Škoda po nehodě činí osmdesát tisíc korun, přičemž policisté se jí budou nadále zabývat. S ohledem na skutečnosti, které události předcházely, vyzývají v aktuálním počasí k opatrnosti. „Upozorňujeme na riziko a zrádnost podzimního počasí, ranního mlžného oparu, mokrých silnic či na nich spadaného vlhkého listí. S tím vším je zapotřebí počítat a přizpůsobit tomu rychlost a styl jízdy," uzavřel policejní mluvčí.