Na zasněžených silnicích se v sobotu dopoledne stalo několik dopravních nehod. Dvě na hlavní silnici číslo 55. Nejdříve v Petrově vrazil autobus do před ním jedoucího auta, podruhé se zhruba o dvě hodiny později na stejné silnici, jen o pár kilometrů dál mezi Petrovem a Rohatcem srazila dvě osobní auta.

„Protijedoucí řidič vjel do protisměru přímo na mě. Už jsem to viděl na čelní střet, ale nakonec se mi to podařilo stočit. Před očima jsem měl jen bílou mlhu," popsal nehodu řidič auta Renault, které skončilo s dírou v boku zavěšené zadními koly na svodidlech. Podle předběžných informací se nikomu nic nestalo. Policisté na místě nehody řídili kyvadlově provoz, než auta odtáhli ze silnice.

V Petrově zase chtěla řidička Opelu z Petrova odbočit z hlavní silnice. Škoda Octavie za ní zastavila, jenže další řidič autobusu nezareagoval a do škodovky vrazil. „Auto je bourané zepředu i zezadu. Škodu odhaduji na více než sto padesát tisíc korun," řekl jeden z cestujících škodovky, kteří nehodu vůbec nezavinili. „Nevím, co ten autobusák dělal. Stáli jsme docela dlouho, než řidička odbočí," doplnil s tím, že promoci, na níž jeli z Břeclavi do Uherského Hradiště, už samozřejmě nestihli. Řidič podle informací účastníků nehody dostal na místě dvoutisícovou pokutu a trestné body. Autobus ani Opel poškozený nebyl.

Kromě toho bouralo i nákladní a osobní auto na silnici číslo 380 u Hodonína. Nehoda se obešla bez zranění. Policisté jen na místě museli řídit provoz.