„Všichni naši pracovníci jsou venku, pluží, v nebezpečných místech, zatáčkách a kde je potřeba, sypou silnice. Obvolávali jsme všechny dodavatele radliček, kteří nám v takových situacích pomáhají,“ informovala služba z operačního dispečinku Správy a údržby silnic s tím, že v celém okrese byla situace stejná.

Teplota na Hodonínsku se před sedmnáctou hodinou pohybovala od minus pěti do minus osmi stupňů Celsia. Od odpoledních hodin s menšími přestávkami vytrvale sněžilo a foukal slabý vítr. I když silnice pokrývala na mnoha místech vrstva rozježděného sněhu, všechny byly podle silničářů se zvýšenou opatrností sjízdné. „Komplikace nejsou žádné, všechny silnice jsou sjízdné, žádnou uzavírku silnice jsme neměli, neměli jsme ani hlášení o dopravních nehodách,“ hlásila večer po výměně směn operační dispečerka silničářů Kmentová. Ta doplnila, že částečně zúžený průjezd silnice byl jen na krátkou dobu v úseku Čejkovice - Velké Bílovice, kde cestu na chvíli zablokoval polský kamion. Kamiony zůstávaly stát také v Kyjově na silnici u skláren. Silničáři tam vyjížděli sypat silnice.

Sněhová nadílka se obešla bez vážných dopravních nehod.

„Trošku víc nehod jsme měli v prvním momentě, když napadl sníh. Ale spíše jen lehkých, nic vážného,“ řekl policista z dispečinku dopravních nehod.

Sníh způsoboval problémy v dopravě. Vlaky na Hodonínsku o půl osmé večer nabíraly zpoždění od šesti do patnácti minut. Železniční doprava vázla v Otrokovicích a Přerově, a komplikovala tak vlakovou přepravu na Hodonínsku. Železničáři museli projíždět tratě zasypané sněhem. „Výhybky se snažíme vlastnoručně očistit. Stav je zatím udržitelný,“ informoval pracovník železniční stanice v Čejči.