Událost se odehrála krátce před půl čtvrtou odpoledne v křižovatce Úprkovy a Brandlovy ulice u budovy ředitelství MND. „Řidička BMW při odbočování z Úprkovy ulice s největší pravděpodobností nedala přednost dvaasedmdesátileté chodkyni, která přecházela po vyznačeném přechodu pro chodce,“ uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Ilustrační foto.
Řidička přehlédla důchodkyni. Srazila ji na přechodu

Žena po střetu s autem upadla na silnici a zranila se. Sanitka ji převezla do nemocnice. „Uvítáme poznatky případných svědků, kteří by nám pomohli objasnit nehodový děj a míru zavinění jednotlivých účastníků,“ vyzval mluvčí.

Také v dalších případech z posledních dní by strážci zákona rádi využili informace od svědků. Mezi devátým a desátým říjnem někdo ve Veselí nad Moravou u čísla popisného 1441 poškodil zaparkovaný Citroën C3 modré barvy. „S největší pravděpodobností to byl řidič, který vyjížděl z parkovacího místa. Poté však z místa odjel pryč a situaci nijak neřešil,“ přiblížil Zámečník.

Mezi oblíbené praktiky šmejdů patří podomní prodej.
Dodavatel končí, pojďte k nám, lákají podvodníci

Velmi podobná událost se stala rovněž ve Veselí nad Moravou, devátého října krátce po poledni. Na parkovišti před obchodním domem neznámý řidič tmavého kombíku při couvání narazil do zaparkovaného Opelu Mokka. „Svědci se mohou ohlásit na telefonu 974 633 260 nebo přímo na lince 158,“ dodal mluvčí.