„Z dosud nezjištěných příčin dostal Peugeot 306 jedoucí směrem do Blatnice smyk a přejel do protisměru. Zde se čelně střetl s protijedoucím Peugeotem 206,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Následky nehody, která se stala půlhodinu po půlnoci z pátku na sobotu, jsou tragické. „V menším autě totiž zůstali celkem tři těžce zranění cestující. Další pasažér navíc svým zraněním dokonce podlehl. V druhém autě pak dvoučlenná osádka utrpěla zranění lehčího rázu. Přítomnost alkoholu u obou šoférů na místě vyloučily provedené dechové zkoušky,“ přiblížil Vala.

Autobusové nádraží ve Strážnici.
Řešení nedostatku parkování ve Strážnici: přesun nádraží. Lidi záměr překvapil

Po celou dobu vyšetřování dopravní nehody byla silnice na čtyři hodiny zcela uzavřena. „Jednou z vyšetřovacích verzí je, že se řidič dostatečně plně nevěnoval řízení motorového vozidla. Přesná příčina vzniku dopravní nehody a míra zavinění jednotlivých účastníků je nyní předmětem dalšího šetření hodonínských dopravních policistů,“ dodal mluvčí.

Na místě zasahovali také hasiči, záchranáři odvezli zraněné do nemocnic. „Jeden pacient zemřel ještě před naším příjezdem. Jednalo se o staršího muže. Na místě jsme ošetřili pět zraněných. Zafixovali jsme je, zaléčili, v některých případech jsme poskytli kyslíkovou terapii. Převezli jsme je do kyjovské nebo uherskohradišťské nemocnice. U všech můžeme hovořit o lehkých až středně těžkých zraněních,“ přiblížila poranění lidí z aut mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.