Jako první se střetl motocykl s autem krátce po půl šesté v katastru Hodonína u vjezdu na silnici první třídy číslo 55. „Dva zranění tam byli v péči záchranné služby. Unikající provozní kapaliny jsme zasypali sorbentem a na silnici jsme usměrňovali provoz," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Motorkář tam narazil zezadu do auta. „Obě zranění jsou lehká," upřesnila později policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Druhá nehoda se stala krátce před sedmou u rybníka Velký Bílovec nedaleko Čejkovic. Po střetu motocyklu s osobním autem zůstal na místě jeden zraněný. „Na místě zasahovala letecká záchranná služba, která zraněného naložila do vrtulníku," sdělil mluvčí hasičů.

Podle informací od policie osmadvacetiletý motorkář vyjel v zatáčce do protisměru, kde se čelně srazil s osobním autem, v němž kromě řidiče jel také spolucestující. „Ti zranění nebyli. U motorkáře zatím nemáme ustanovený rozsah zranění, v dechu měl zbytkový alkohol 0,14 promile. Přesnou hodnotu ukáže až rozbor krve, který jsme nařídili," dodala Haraštová s tím, že po dobu vyšetřování je silnice mezi Čejkovicemi a Velkými Bílovicemi uzavřená.