„Řidič nezapojil brzdy na vlečku, ta se stala neovladatelnou a řidič traktor neubrzdil. Velký tlak traktor převrátil na bok," popsala, jak k nehodě došlo, policejní mluvčí Kamila Haraštová. Doplnila, že řidič podle zkoušky před jízdou nepil alkohol a že nehoda obešla bez zranění.

Na místo nehody přijela i jednotka žarošických dobrovolných hasičů. „Došlo tam k drobnému úniku provozních kapalin, které zasypali sorbentem. Hasiči z požární stanice v Kyjově na místě vše zkontrolovali a odjeli," uvedl zástupce mluvčího jihomoravských hasičů Jan Dvořák s tím. Podle něj majitel traktoru, jenž k nehodě přijel, hasičům sdělil, že jejich pomoc s převrácením zpět na kola nepotřebuje, že si vše zařídí sám.

Policejní mluvčí Kamila Haraštová připomněla, že podobné případy se v letním období stávají poměrně často i u malotraktorů. „Loni jsme měli dokonce dva vážné případy. U jednoho řidič najel na okraj hráze a traktor, který se převrátil, muže přimáčkl. Byl na místě mrtvý," připomněla Kamila Haraštová.