Dvaadvacetiletý řidič jel s osobním Fiatem směrem na Břeclav. „Na rovném přímém úseku předjížděl nákladní auto. Po jeho předjetí, se nezařadil zpátky do svého jízdního pruhu, ale pokračoval stále v protisměru,“ popsal nebezpečnou jízdu hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Právě v tu dobu jel v protisměru osobní Peugeot, jehož řidič se snažil vzájemnému střetu zabránit brzděním a vyhýbáním vpravo. Přesto došlo k čelnímu střetu. „Po nárazu byl Peugeot odhozený vpravo mimo silnici. Fiat vyjel vlevo mimo silnici, kde jel příkopem a zůstal stát v příkopu asi sto padesát metrů od místa nehody,“ pokračoval Zámečník.

Řidič fiatu vypadl z auta a zůstal ležet na silnici. Utrpěl těžké zranění, s nímž jej odvezli na urgentní příjem úrazové nemocnice v Brně. „S těžkým zraněním odvezli do brněnské nemocnice i řidiče Peugeotu. Jeho spolujezdkyně dopadla o něco lépe, byla zraněna jen lehce,“ upozornil mluvčí policie.

Dopravní policisté pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti předali vyšetřování kriminalistům. „V případě prokázání viny hrozí dvaadvacetiletému řidiči trest odnětí svobody až na čtyři roky,“ dodal Zámečník.