„Příčinu nehody budou zjišťovat policisté. Pravděpodobně se jednalo o nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky,“ sdělil vedoucí dopravního inspektorátu břeclavské policie Jiří Mach. K neštěstí totiž došlo v úseku, kde se to jen hemží serpentinami.

„Auto se po nárazu do stromu dostalo mimo silnici a zřítilo se asi ze třímetrového srázu. Hasiči místo nasvítili osvětlovací rampou a udělali protipožární opatření,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Na místo vážné dopravní nehody vyjížděl tým rychlé lékařské pomoci z Mikulova. Po příjezdu na místo záchranáři zjistili, že třiadvacetiletý muž utrpěl při pádu auta ze srázu rozsáhlá zranění neslučitelná se životem. Zasahující lékař tak už mohl pouze konstatovat smrt.

Podle mluvčí jihomoravských záchranářů Barbory Zuchové se při nehodě zranila mladá žena. Po ošetření na místě ji záchranáři převezli do břeclavské nemocnice.

„Osmnáctiletá žena utrpěla pohmožděniny a poranění obličeje. Zasahující tým jí ošetřil zranění, zajistil žilní vstup a podal zklidňující léky," sdělila.