Podle předběžných závěrů vyšetřování jeden z řidičů vyjel do protisměrného jízdního pruhu. „Muž za volantem Škody Octavie jedoucí z Hodonína nejspíš z důvodu únavy nebo nevěnování se řízení vjel do protisměru, kde se čelně srazil s peugeotem, ve kterém cestovaly dvě ženy,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Krajská záchranka na místo vyslala dvě posádky bez lékaře. Při jejich příjezdu byli všichni zranění při vědomí. „Ženu středního věku, řidičku, jsme s lehkým poraněním hrudníku převáželi na chirurgii do hodonínské nemocnice. Stejně tak muže středního věku, který utrpěl lehké zranění v oblasti hrudníku,“ přiblížila mluvčí krajské záchranné služby Hedvika Kropáčková. Mladá spolujezdkyně skončila s lehčím zraněním na gynekologicko-porodním oddělení.

Peugeot skončil po nehodě na boku mimo cestu, octavia zůstala stát na silnici. Po dobu vyšetřování tak policisté projíždějící auta pouštěli jedním jízdním pruhem.

Hasiči na místě zasypali uniklé náplně. „Kolegové také převrátili nabouraný vůz zpět na kola a postarali se o úklid,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

Podle dechových zkoušek muž i žena řídili střízliví.