K nehodě došlo asi dva kilometry za obcí na silnici směrem na Archlebov. Osobní auto při nehodě narazilo do stromu, když se zřejmě předtím převrátilo na střechu.

„Z auta jsme vyprošťovali dvě zraněné osoby, obě měly nad šedesát let,“ uvedla operační důstojnice hasičského dispečinku. Podle mluvčí jihomoravských záchranářů Barbory Zuchové jely v autě dvě osoby: muž a žena. Na místo je přijely ošetřit dva týmy záchranné služby, přičemž tím druhým byla letecká záchranná služba. Ta odvezla dvaašedesátiletou ženu s poraněním hrudníku a hlavy na urgentní příjem do nemocnice v brněnských Bohunicích. „Byla sice při vědomí, ale její stav byl kvůli poranění hrudníku závažný,“ informovala Zuchová. Jednašedesátiletý muž utrpěl spíše pohmožděniny.Záchranáři ho odvezli do kyjovské nemocnice.

Proč k nehodě došlo, je zatím v šetření policie. Hasiči museli na místě také rozřezat strom, který náraz auta poškodil. K nehodě vyjížděli profesionální hasiči z Kyjova a dobrovolní ze Žarošic krátce po půl čtvrté odpoledne. Zásah ukončili o tři čtvrtě na šest.