Skok třiapadesátileté ženy pod projíždějící vlak ve čtvrtek večer přerušil železniční dopravu mezi Veselím nad Moravou a Uherským Ostrohem. Podle dostupných informací se žena rozhodla ukončit život dobrovolně.

„Její totožnost je zatím neznámá,“ tvrdila krátce po tragédii mluvčí uherskohradišťské policie Jitka Zámečníková. Vyšetřovatelům se po několika hodinách nakonec podařilo mrtvou ženu přece jen identifikovat. „Mohu potvrdit, že jde o ženu ročník 1956. To je ale vše,“ odmítla mluvčí blíže komentovat zesnulou osobu.

Podle několika na sobě nezávislých zdrojů je cizí zavinění vyloučené. „Vstoupila do kolejiště, takže se pravděpodobně jednalo o sebevraždu. Motiv je v šetření,“ sdělila ještě Zámečníková.

K tragédii došlo několik desítek metrů od nástupiště. Přesněji řečeno kousek od první krajní výhybky, kam kromě pracovníků drah mají běžní lidé vstup zakázán. „Není tam ani žádný chodník, takže vše opravdu nasvědčuje sebevraždě,“ řekl Zdeněk Neusar, mluvčí Drážní inspekce, která na místo dorazila chvíli po srážce, aby zjistila, co se vlastně stalo. „Pochybení ze strany železnice jsme nezjistili,“ vyvrátil Neusar možnost, že by strojvedoucí mohl kolizi jakkoliv zabránit.

Co ženu ke skoku přimělo, je momentálně nejasné. Stejně jako důvod proč zvolila zrovna takový způsob smrti. „To je hodně individuální. Nelze na to jednoduše odpovědět. Každý si vybere jinou možnost,“ shodli se oslovení odborníci z řad psychologů a psychiatrů.

Ekonomická krize, ztráta zaměstnání a všemožně zabarvené emoce. To vše a v různých kombinacích může mít za následek právě takovou událost, ke které došlo v úterý mezi Veselím nad Moravou a Uherským Ostrohem.

Žena se dostala pod osobní vlak, který jel z Kunovic do Veselí, před sedmou hodinou večerní. Nutný byl i zásah jednotky hasičů z Veselí nad Moravou. Železniční doprava mezi Starým Městem a Veselí nad Moravou byla odkloněna přes Moravský Písek a Bzenec.

„Odklon se dotkl zejména cestujících v rychlíku z Prahy do Veselí. Zpoždění bylo až šedesát minut,“ sdělila mluvčí Českých Drah Kateřina Šubová. Půl hodinovou ztrátu nabral i spěšný vlak, který mířil z Brna do Starého Města. „Policie ukončila vyšetřování a povolila obnovit provoz ve dvacet hodin a třicet minut. Byli rychlý. V takových případech bývá provoz zastavený dvě až tři hodiny,“ dodala Šubová.