„Řidič Felicie v důsledku mikrospánku přejel do protisměru, kde se střetl s Fabií,“ objasnil příčinu havárky mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník, jehož o podrobnostech informovali zasahující dopraváci. Ti místo uzavřeli na dvě a půl hodiny.

O zraněné se mezi tím starali přivolaní zdravotníci. Tři lehce zraněné muže, kteří utrpěli převážně pohmožděniny, rozvezli na chirurgická oddělení v Hodoníně a Kyjově. Největší starosti jim dělal stav sedmdesátileté ženy, jež upadla do bezvědomí. A bylo ji třeba z auta vyprostit. "K vyproštění těžce zraněné ženy hasiči museli pomocí hydraulických nůžek odstranit oboje dveře a středový nosný sloupek. Zborcenou palubní desku zvedali rozpěrným válcem. Na vozidlech hasiči udělali protipožární opatření, odpojili baterie a třiceti kilogramy sorbentu na vozovce zasypali uniklý olej. Úklid vozovky zajistili silničáři," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

„Bylo potřeba jí zajistit dýchání. Dostala nitrožilně léky a po stabilizování jsme ji převezli do brněnských Bohunic,“ sdělila mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová.

"Hledáme svědky této nehody, kteří by nám pomohli s objasněním nehodového děje a toho, co nehodě předcházelo. Přihlásit se nám mohou na telefon 974 633 660 nebo přímo na linku 158," uvedl mluvčí hodonínské státní policie.

Lukáš Ivánek a Petr Turek