K té první došlo už v pátek v půl šesté odpoledne v centru Hodonína. U tamní světelné křižovatky jel jednadvacetiletý řidič s automobilem Ford Focus po ulici Štefánkova. Když chtěl odbočit doleva na ulici Národní třída, nedal přednost protijedoucímu Fordu Escortu, který řídil sedmatřicetiletý muž.

„Došlo tak ke střetu obou automobilů a k dopravní komplikaci, kvůli které museli policisté odklánět provoz po místních silnicích. Policisté provedli na místě s oběma řidiči dechovou zkoušku, která potvrdila, že oba muži byli střízliví. V osobě staršího řidiče však poznali místního narkomana, a tak s ním navíc provedli test na návykové látky. Ten prokázal přítomnost amfetaminů v jeho těle,“ informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Lehkým zraněním skončil střet pro staršího z řidičů.

Ke druhé dopravní nehodě došlo v sobotu krátce před polednem mezi Hroznovou Lhotou a Žeravinami. Právě do této obce jel dvacetiletý řidič automobilem Škoda Felicia. Po cestě ale nepřizpůsobil rychlost jízdy mokré silnici a vjel do travnatého příkopu, kde narazil přední částí auta do betonové kanalizační roury. „Náraz byl tak silný, že tuto rouru, která byla zasypána hlínou, posunul přibližně o metr dopředu. Nehoda si vyžádala lehké zranění řidiče i jeho dvou dvacetiletých spolujezdců,“ sdělil mluvčí s tím, že ani tento řidič před jízdou nepil.

Zraněním a škodou v řádu několika desítek tisíc korun pak skončila dopravní nehoda, ke které došlo v neděli o půl šesté odpoledne. Jednasedmdesátiletá řidička jela v Peugeotu po silnici první třídy od Petrova na Rohatec, kam chtěla odbočit. Když ale stála v křižovatce, nedala přednost Mazdě 6, která jela v protisměru od Hodonína. „Po střetu obou automobilů, kterému se již nedalo vyhnout, zůstaly na místě tři zraněné osoby. Škoda dosáhla výše sto osmdesát tisíc korun,“ uvedl Zámečník.

Řidičku Peugeotu museli z automobilu vyprosit hasiči. Žena utrpěla těžká zranění. Její spolujezdkyně i řidič Mazdy z nehody vyvázli s lehčími zraněními. Dopravní nehoda zcela zablokovala provoz.