Svědci při volání na tísňovou linku uvedli, že v domě se ozvala rána a mají podezření na požár. „Jeden ze sousedů vběhl do přízemí, odkud vytáhl smrtelně zraněného dvaašedesátiletého muže. Přivolaný lékař ale mohl už jen konstatovat smrt,“ informoval mluvčí krajských hasičů ve Zlíně Ivo Mitáček.

Hasiči dům prozkoumali a nalezli místo výbuchu. Nezjistili však žádné stopy po požáru. Dům zabezpečili proti případnému dalšímu nebezpečí.

„Při explozi došlo k poškození vnitřních částí domu a k vyražení okenních tabulí. Podle prvotního ohledání došlo k výbuchu výparů vysoce hořlavých látek. Další okolnosti události šetří policie.

„Velitel zásahu na místo povolal psycholožku krajského hasičského sboru, která poskytla odbornou pomoc zhroucené manželce zesnulého,“ dodal Mitáček.

Na místo události preventivně vyjeli také pracovníci plynárenské společnosti, aby zabezpečili dům proti případnému úniku plynu nebo k opravě možného poškození rozvodů. Po prohlídce domu plynaři konstatovali, že k výbuchu plynu nedošlo.

Starostka obce byla událostí zdrcena.

„Přímo k domu jsem ani nešla, byla jsem jen u hasičské zbrojnice, kterou jsem chvíli střežila. Hasiči totiž odjeli od neuzamčeného objektu. Toho pána, který v domě zahynul jsem neznala, bydlel tady se ženou asi rok,“ sdělila starostka Záhorovic Jana Šašinková.

Příčinu neštěstí se stále snaží odhalit specialisté.

„Původně se pracovalo s variantou, že explodovala televize. Nyní se ukazuje, že muž manipuloval s nějakou těkavou látkou, možná s benzínem. Přitom palivo vybuchlo,“ poznamenal mluvčí Policie ČR v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

K podobné vážné události, podle policie, letos na Uherskohradišťsku nedošlo.

„Vzpomínám si pouze na případ z Uherského Brodu, kdy chlapec s dívkou přelívali benzín a ten začal hořet. Chlapci se nic nestalo, dívka utrpěla lehké zranění,“ připomněl Mergental.