S tímto jednáním se ale odmítl smířit poškozený řidič. Rozhodl se, že jej sám dostihne. To se mu nakonec také podařilo na silnici mezi Hodonínem a Rohatcem. Ujíždějícímu muži se snažil domluvit, ten ovšem opět nasedl do auta a ujel. „Policisté po nějaké době řidiče i s vozidlem vypátrali. Protože se však snažil vyšetření nehody mařit a z místa se pokoušel utéct, skončil v poutech," sdělil mluvčí.

Muž nakonec odmítl dechovou zkoušku a také odběr krve na přítomnost alkoholu. „Policejní hlídka mu zabavila řidičský průkaz a celý případ předala k dalšímu šetření," informoval Zámečník. Nakonec může skončit s dvouletým zákazem řízení a až padesátitisícovou pokutou.

Jen o malou chvíli později policisté narazili na podobný případ. V hodonínské ulici Šumná se srazilo auto s cyklistou. „Třiadvacetiletý muž na kole při vyjíždění z parkoviště nedal přednost z pravé strany přijíždějícímu Fordu Mondeo. Vjel tak bezprostředně do jízdní dráhy vozidla a narazil do jeho přední části," vysvětlil okolnosti druhé nehody Zámečník.

Cyklista odmítl situaci řešit, vzal kolo a odešel pryč. Našli jej až strážníci městské policie v jedné z místních restaurací. Ti u něj navíc zjistili, že byl pod vlivem alkoholu. „Zatímco řidič vozidla byl střízlivý, dechová zkouška u cyklisty vykázala osm desetin promile alkoholu," uvedl mluvčí. Jak dodal, viník zřejmě z incidentu vyvázne s pokutou.