„Ve velmi krátkém čase se nám podařilo podezřelý vůz i jeho řidiče vypátrat. To, proč z místa nehody ujel, vyšlo také najevo – byl pod vlivem alkoholu," informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

K havárii podle něj došlo tak, že šestatřicetiletý řidič Volkswagenu Passat při jízdě z kopce nezvládl projíždění zatáčky a vyjel vlevo mimo silnici na chodník. „Dostal smyk a následně narazil do zaparkovaného nákladního VW Transporter," pokračoval mluvčí.

Transporter po odhození narazil do zaparkovaného osobního Volkswagenu Golf, který zastavil téměř kolmo přes celou šířku silnice. „Poté, aniž by viník nehody zastavil, pokračoval dál a zaparkoval až v místě bydliště," sdělil Zámečník.

Tam jej také vypátrali policisté. Majitele vozu poté vyzvali k dechové zkoušce. „Měřicí přístroj vykázal 2,8 promile alkoholu," upozornil mluvčí. Řidič s naměřenou hodnotou souhlasil a k řízení se přiznal. Na místě tak přišel o řidičák. „Nyní bude čelit trestnímu stíhání pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody," dodal Zámečník.