Osobní vlak, který odjížděl ze Zaječí šest minut po jedné hodině odpolední a který se k autu na kolejích blížil, zastavili právě svědci havárie. "Zabránili tak pravděpodobně horším následkům. Vlak díky nim zastavil asi šedesát metrů od osobního auta. Navíc v něm paní měla malou holčičku," řekl Deníku policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že příčiny havárie policie vyšetřuje.

Provoz na trati mezi Hodonínem a Mutěnicemi byl více než dvě hodiny zastavený. „Je dočasně přerušený provoz vlakové linky S52. V uvedeném úseku je zavedena náhradní autobusová doprava. Počítejte se zdržením spojů. Za komplikace se omlouváme,“ sdělili dopravci na sociální síti.

České dráhy předpokládají, že provoz na trati bude obnovený kolem páté hodiny odpolední.

Podle prvních informací se při nehodě zranil jeden člověk. „Auto vyletělo ze silnice, je tam jedna zraněná osoba. Na místě řídíme dopravu,“ informovali hasiči na svém webu.

Mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová uvedla, že zranění utrpěla řidička auta. „Na místě jsme ošetřili ženu středního věku. Při našem příjezdu byla při vědomí. Ošetřili jsme ji a s odřeninami jsme ji převezli na chirurgii do kyjovské nemocnice.