Na místo přijely další dvě nehodové soupravy. Jenže situaci zkomplikoval fakt, že stroj se dostal mimo dráhu hned vedle mostku. Ten nemá dostatečnou nosnost pro to, aby bylo možné pracovat z obou stran. „Odborníci na schůzce rozhodli, že nakolejení jeřábu zpět na trať provede speciální mobilní kolový jeřáb o nosnosti sedmi set tun. Pro zásah je nutné speciálně upravit podloží tak, aby k místu mohl jeřáb najet," uvedla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Předpokládá, že přípravy zaberou i několik dní. „Budeme se snažit, abychom do týdne vykolejený jeřáb z trati odstranili. Do té doby bude bezpečnost v okolí mimořádné události zajišťovat hasičský záchranný sbor. Vykolejený jeřáb pak bude stabilizovat tank hasičů Správy železniční dopravní cesty," upřesnila mluvčí.

Podle ní se podařilo alespoň odtáhnout poškozenou jednotku Regionova, která se v úterý srazila na přejezdu bez závor s traktorem. „Kolem druhé hodiny ranní ji odtáhl vlak do stanice Strážnice. Později bychom ji chtěli převézt do Veselí nad Moravou, kde zjistíme rozsah poškození a postup oprav," dodala Bezuchová.

Vykolejení nehodového vlaku se obešlo bez zranění, škodu inspektoři odhadli na třicet tisíc korun, je ale možné, že se částka ještě změní. Při úterní nehodě zemřel jeden člověk a osm se lehce zranilo. Od té doby je provoz v úseku Veselí nad Moravou – Sudoměřice zastavený. Cestující musí autobusy, přibližné zdržení je deset minut.