Policisté provedli u řidičky, která zavinila nehodu, dechovou zkoušku. „Kolegové ji naměřili 3,6 promile alkoholu. Protože řidička uvedla, že alkohol požila až po nehodě, vyzvali ji policisté k opakovanému odběru krve,“ zmínil policejní mluvčí Zámečník. Až výsledek rozboru rozhodne, zda žena měla pravdu nebo ne. Policisté však ženě na místě odebrali řidičský průkaz a zahájili s ní trestní řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

O den později ve večerních hodinách došlo k nehodě mladého řidiče, který zbytečně riskoval. Auto otočil na střechu a zranil se. Osmnáctiletý mladík s osobním autem značky Seat jel po silnici od Žádovic směrem na Žeravice. „Nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, stavu silnice a v levotočivé zatáčce vyjel s pravými koly na nezpevněnou krajnici. Následně dostal s vozidlem smyk a vyjel vlevo mimo komunikaci, kde auto Seat zůstalo ležet na střeše v potoce,“ řekl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Řidič utrpěl lehké zranění a záchranáři ho převezli do nemocnice. Jeho spolujezdec vyvázl bez zranění. Dechová zkouška a test na drogy vyloučil, že by řidič havaroval pod vlivem návykových látek.