Hodonínu k bodům nad okresním rivalem nepomohl ani vedoucí gól mladíka Dominia Tótha. Sudoměřice totiž rychle srovnaly. Chybu jinak skvěle chytajícího brankáře Ternu potrestal Kadlčák. Obrat dokonal čtyři vteřiny před koncem prostřední části kapitán Kaluža a výhru hostů pečetil na začátku třetí třetiny Mišík.

„Jsme spokojení. Bylo to oboustranně kvalitní utkání. Rychlé, důrazné, bojovné. Byli jsme produktivnější a hlavně důraznější než soupeř. Štěstí přeje lepším," uvedl vedoucí sudoměřického mužstva Jan Kaluža.

Podle něj by si body za předvedou hru zasloužil i protivník. „I Hodonín hrál dobře. Vyhrát však může jenom jeden. Dnes jsme to byli my," pravil Kaluža.

Na výkonu Sudoměřic se neprojevila ani absence mazáků Juráska a Milana Hujsy. Rigumu zase scházel hokejista Kuba. „Ze zápasu jsme měli obavy, ale nakonec to dopadlo dobře," usmíval se Kaluža.

Sudoměřice potřebovaly po dvou porážkách zase bodovat. V úvodní části ale měli mírně navrch domácí. Rigum však dolů srážely zbytečné fauly. Hosté se ale dlouho nemohli v přesilovce prosadit. Kasík a spol. nedokázali ani využít výhodu pět na tři.

Ani Hodonínu to v početních výhodách nešlo. Střelecky se nedařilo zejména tradičnímu odstřelovači Zetochovi. Jeho pokusy tentokrát Komendovu branku míjely.

Bezbrankový stav vydržel na stadionu U Červených domků necelých dvaadvacet minut. Pak se míček po vyhraném Novotného buly dostal k Dominiku Tóthovi, který přesnou ranou pod břevno nedal Komendovi žádnou šanci.

Hodonín však dlouho neslavil. Stratilovo nahození přes celé hřiště domácí brankář Terna vyrazil pouze před sebe a dobíhající Kadlčák neměl problém uklidit míček do sítě.

„Gólman udělal chybu, ale na druhé straně se ho musím zastat, protože pochytal spoustu dalších ran a svůj tým podržel," řekl Kaluža.

„Důležité bylo, že jsme dokázali brzy vyrovnat. Trochu nám pomohl i domácí brankář," přidal sudoměřický útočník Dominik Mišík.

Byl to právě hráče ve žlutém dresu s číslem jedenáct na zádech kdo byl u klíčového momentu celého střetnutí. Mišík v přesilové hře získal před Ternou míček, zády k brance ho naservíroval parťákovi Kalužovi, který čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny poslal hosty do vedení.

„Byl to rozhodující moment," přikyvoval Mišík, který nevěděl, kde Kaluža přesně stojí. „Čekal jsem, že tam někde bude,protože to takto trénujeme. Hrál jsem to ale naslepo a doufal, že tam bude," pravil Mišík, který na začátku závěrečné části zvýšil na 3:1.

Rigum se sice snažil derby alespoň zdramatizovat, pořádnou šanci si ale nevypracoval. Co nezachytila obrana Sudoměřic, s tím si poradil skvělý brankář Komenda.

„Byl to bojovný zápas. Hrálo se nahoru dolů. Bohužel jsme se o lepší výsledek sami připravili vlastní nedisciplinova­ností. Dobře víme, že Sudoměřice umějí trestat naše fauly, přesto jsme se nedokázali vyvarovat zbytečných a hlavně nedovolených zákroků," uvedl domácí zadák Jaroslav Zbořil. „Pokud dokáží udržet nervy na uzdě starší hráči, měli by to zvládnout i ti mladší. Oslabení nás totiž stojí spoustu sil, které nám pak v závěru chybí," doplnil.

Rigum nehrál vůbec špatně, ale udělal více chyb než soupeř, proto prohrál. „Hraje se na góly a ne na šance. A těch dal soupeř víc," řekl Zbořil.

Stovka diváků viděla v nevlídném počasí nadprůměrný zápas. Oba rivalové se vyvarovali záludností i zbytečných excesů. „Pořád je to derby a to bývá vždy jiné než běžné zápasy," prohlásil Kaluža. „Bylo to slušné utkání. I rozhodčí pískali dobře," dodal Zbořil.

Oba okresní týmy mají před sebou dva domácí zápasy. Na Slovácko o víkendu přijedou Paramo Svítkov Stars Pardubice a Autosklo-H.A.K. Pardubice B.

1. NHbl

Rigum Hodonín – SK Sudoměřice 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky: 22. Dominik Tóth – 23. Kadlčák, 30. Kaluža, 31. Mišík

Rozhodčí: Bežo, Pikula. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 20:29.

Diváci: 100

Hodonín: Terna (M. Hübl) – Krupica, Mohyla, Tomek, Hanuš, Zetocha, Zbořil – Rapant, Hübl, Helešic, Novotný, Widholm, Kostelanský, M. Tóth, D. Tóth, Navrátil.

Sudoměřice: Komenda (Krýsa) – Rzesotto, Stratil, Jankovič, Dinka, Gajda – Kaluža, Kosík, Mišík, Navrátil, Kadlčák, Havlík, Zelenka, Kucharič, Uřičář.