Dvakrát se za vítěze trefil Miloš Albert, další branky Dubňan přidali Ondřej Žurovec a Wagner. Domácí Kvasaco stačilo pouze Radkem Příkazským výsledek zkorigovat. Odveta se hraje v sobotu.

Dlouho se v hodonínské sportovní hale schylovalo k bezbrankové remíze. Oba týmy pozorně bránily, nechtěly udělat chybu. Defenzivní manévry nakonec lépe svědčily Dubňanům, které jsou zásluhou individuálních schopností svých opor blízko postupu mezi nejlepší čtyřku. „Jsme rádi, že jsme vyhráli na půdě soupeře. Těžko říct, co nakonec rozhodlo, každopádně pokud zopakujeme nedělní výkon i za týden, máme velkou šanci postoupit,“ řekl kapitán Oranjes Ondřej Žurovec.

Šance Kvasaco po úvodní bitvě rapidně klesly. „Dlouho to pro nás vypadalo nadějně. Měli jsme několik vyložených šancí. Výsledek je pro nás velmi nepříznivý. Je to dost zlé,“ uvědomoval si krátce po utkání trenér Vacenovic Marek Mišík.

Jeho tým držel s Oranjes krok šestatřicet minut. V prvním poločase si oba týmy vytvořily několik slibných šancí, ale jak Jílek s Kleiberem, tak i na druhé straně Mikel nedokázaly na brankáře soupeře vyzrát. Gólmanovi Dubňan Drdlovi dvakrát dokonce pomohla pravá tyč.

Největší šanci první půle zahodil vacenovický Špaček, který nedokázal potrestat šest faulů Dubňan a z deseti metrů mířil pouze do tyče. Oranjes hrozili v úvodní části hlavně po standardních situacích, kteří měli borci v oranžových dresech slušně nacvičené. „V pátek jsme využili jediné volné hodiny na Želvě a trochu jsme potrénovali rohy a trestné kopy. Sice nám ze standardek gól nepadl, ale celkem se nám dařili,“ uvedl Žurovec.

I po změně stran viděla necelá stovka diváků zajímavý futsal s šancemi na obou stranách. Nedvědický se vyznamenal při šanci Kleibera i střele Aberta, fantom Drdla zase vytáhl zázračný zákrok nohou při střele Příkazského.

Stav nula nula vydržel na světelné tabuli až do 36. minuty. Pak se k autovému vhazování postavil Albert, který nenápadnou střelou přes hráče poslal Oranjes do vedení. Dubňanský šikula navíc odstartoval parádní futsalovou desetiminutovku, ve které padlo pět branek. A dvě z nich dal právě Albert, který zvyšoval po rychlé akci na 2:0.

Třetí gól přidal po perfektní spolupráci s Kleiberem Ondřej Žurovec. Následně vyrobil hrubku Vidurek a Wagner i s notnou dávkou štěstí vstřelil čtvrtý gól Oranjes.

Vacenovice stačily ještě v téže minutě snížil, ale branka Radka Příkazského zatím má pouze cenu levnějšího kosmetického prostředku. „Dubňany dobře bránily od půlky, hrály velmi zkušeně a nekompromisně trestaly brejky,“ pravil Mišík. Ten uvažoval společně s hrajícím předsedou klubu Procházkou o tom, že by stáhli hru na dvě formace. Rozhodli jsme se, že dáme šanci všem klukům. Myslím, že se nám to osudným nestalo. Branky dostaly všechny formace," řekl Mišík.

I v odvětě by Kvasaco, které si v sobotu zajistilo postup do semifinále okresního poháru, chtělo nastoupit v nejsilnějším složení. Silnější ale za týden budou i Dubňany, kterým chyběl Radek Žurovec, Příkazský, Kučí, Lysý, Roubík nebo brankář Frejlich. „Tak někteří kluci dali přednost lyžování. Ale alpinisti už by měli v sobotu nastoupit,“ vtipkoval Žurovec. Ve druhém čtvrtfinále Kyjov překvapivě deklasoval Strážnici 8:3.

Kvasaco Vacenovice – Oranjes Dubňany 1:4 (0:0)

Branky: 45. Příkazský – 36. a 41. Albert, 44. O. Žurovec, 45. Wagner

Rozhodčí: Horehleď, Štipčák

Diváci: 80

Vacenovice: Nedvědický – M. Sladký, Procházka, Jakubíček, Špaček, Mírovský, Příkazský, Černý, Bolf, Mikel, Vidurek.

Dubńany: Drdla – Wagner, Hartman, Albert, Opavský, O. Žurovec, Hekele, Kleiber, Jílek, Blaha.

Druhé čtvrtfinále: Strážnice – Hurá Team Kyjov 3:8 (Popelka, Vaculík, Roubal – Talaš 4, Vacula 3, Kůřil)