Na hostující bránu se valí další ze série rychlých vyškovských brejků, kombinaci zakončuje Lukeštík svým třetím gólem rychle za sebou a upravuje na 6:3 pro domácí. O jejich zisku tak už slušně zaplněná tribuna nepochybuje. To je dění z osmé minuty druhého poločasu. Jednoznačně napovídalo o budoucím majiteli třech bodů.

Navíc kromě přesných zásahů se několikrát otřásala i branková konstrukce, a tak v tu chvíli by si na hosty vsadil jen blázen. Jenže trefil by do černého, přišla málo vídaná sedmigólová série Dukly a nakonec se z toho vyklubala dvouciferná porážka amorů. „Celý zápas byl naprosto šílený. Nepamatuji se, kdy jsme měli tolik šancí a ani osm gólů doma nestačilo. To je prostě neskutečné," kroutil po závěrečném hvizdu hlavou domácí trenér Radek Toman.

Hodonínští jsou v ligové soutěži benjamínci, dokonce nemají zkušenosti ani s divizí, protože přijali výzvu posunout se do druhé nejvyšší soutěže rovnou z přeboru. A doposud to vypadalo, že v ní pobudou jen rok. Sebevědomí jim trochu zvedlo až vítězství z minulého týdne v zápase dvou posledních celků. „My to hrajeme pořád stejně, ještě si to nesedlo. Dáváme mančaft do kupy, jsou z toho chyby vzadu, udělali jsme je i dnes," připomněl kouč hostů Miroslav Bartyzal. Z Vyškova ale odjížděl s velkým nadšením.

Neobvykle probíhal už první poločas. Domácí po celou dobu bušili do zazděné defenzivy Dukly, vytvořili si spoustu šancí, ale proměnili jich jen pár. To Dukla vyrazila do útoku jen svátečně, přesto dokázala držet gólově krok. Těsně před pauzou vyrovnávala zásluhou vymetené šibenice 3:3, o což se postaral Vrba.

Domluva v šatně

Vyškovští tak měli v kabině o čem přemýšlet. „To srovnání před přestávkou byl první zlomový moment. Neměli jsme to dopustit, naopak to mělo být aspoň o tři čtyři góly pro nás. Řekli jsme si, že si dál musíme dát pozor vzadu, ale musíme řešit šance zodpovědněji, dát do toho důraz, trefit to tam třeba bodlem," uvedl vyškovský lodivod.

A dohoda týmu fungovala dokonale. Za svou si ji vzal hlavně Lukeštík, když mezi čtyřiadvacátou a osmadvacátou třemi trefami v podstatě rozhodl. Tedy aspoň si to v té chvíli všichni v hale mysleli. Ovšem následující šokující dění je vyvedlo z omylu.

Naneštěstí domácí v té době svými dalšími ranami jen rozezněli hodonínskou branku. „My do nich bušili, snažili se dál hrát aktivně. Mohli jsme zalézt a počkat si na ně, ale stejně by třeba dali nějaký gól a pak by se říkalo, proč jsme se stáhli. Ale je pravda, že jsme to asi odehráli takticky špatně," řekl Toman. Hosté totiž naopak disponovali neuvěřitelnou produktivitou.

Gólová power-play

S kouskem štěstí snížili a během další minuty vyrovnali. Ze sedla už se pak vyhodit nenechali. Téměř každý jejich útočný atak skončil změnou skóre a najednou byl stav 6:9. Jejich lavička byla v extázi, zvlášť když při vyškovské power-play přidali desátý zásah do opuštěné domácí klece. „Už jsem ani nevěřil, že je s tím ještě možné něco udělat. Ale dnes si kluci zaslouží absolutorium, zdvihli se neskutečně, není co k tomu dodat, prostě paráda. Bod by byl dobrý, ve víc jsem ani nedoufal," zářil trenér vítězů.

A poražení? Ti navzdory tomu, že Tachtadžis a Grim snížili na 8:10, hořce litovali. „Po hattricku Lukeštíka jsme zbytečně tvořili, měli jsme čekat na brejky. Takhle jsme dělali chyby a přišly tresty. Je neskutečné, že každá druhá střela Hodonína skončila v bráně. Dnes nás porazili fotbalisté, a ne futsalisté," láteřil prezident klubu Antonín Petlach.

Poslední neúspěšné období potopilo jeho celek do sestupových vod. „Potřebujeme být kvalitnější, musíme zapracovat na herních situacích, které nás ctily v minulých letech, to nám schází. Kádr se dává do kupy po zraněních těžko a pomalu, bohužel reálně se teď už musíme bavit o boji o záchranu," uzavřel.

Vyškov – Hodonín8:10
Poločas: 3:3
Branky: 12., 18., 40. Grim, 24., 27., 28. Lukeštík, 16. Ševčík, 39. Tachtadžis – 20., 31., 33. Vrba, 30., 35. Krejčiřík, 10. Kolařík, 14. Janulík, 30. Macánek, 37. Lukeštík (vl.), 38. Bidmon.
Střely na branku: 46:25.
ŽK: Tachtadžis, Grim. Rozhodčí: Gasnárek, Čep. Delegát: Vokulič. Diváci: 230.
Amor Vyškov: Kotulán, Karabina – Tichý, Grim, Tachtadžis, Ševčík – Chubirka, Král, Lukeštík, Skoumal.
FK Dukla Hodonín: Parobek – Šidlo, Krejčiřík, Macánek, Kotásek, Bidmon, Janulík, Vrba, Kolařík, Varmuža, Kůřil.