„Jsme zklamaní, ale na druhé straně se nemáme za co stydět. Holky bojovaly, daly do toho všechno, ale soupeř uhrál potřebné dva zápasy a jde dál. My končíme, za sebou ale máme nejlepší ročník v klubové historii,“ ví dobře trenér Hodonína Jaroslav Mikeska.

V odvetě se mohl spolehnout na Sakuru Moriovou. Japonka v hodonínském týmu tentokrát potvrdila své kvality a zařídila dva body, ale ani to českému šampionovi k vytouženému postupu nestačilo.

Etival před vlastním publikem získal potřebné dva body, slavil postup.

Polka Partyková v úvodní dvouhře podlehla portugalské reprezentantce čínského původu Shao Jieni 0:3 a stejným poměrem pak ve třetí dvouhře Karin Grofová nestačila na Rumunku Iacobovou.

Fotbalisté Mutěnic (ve žlutošedém) porazili 1:0 Bosonohy.
VIDEO: Koutský vystřelil Mutěnicím výhru v 80. minutě. Bosonohy nedaly penaltu

Moriová sice ještě předtím výsledek srovnala, ale to už hráčky českého mistra věděly, že je postup ztracený.

V posledním zápase nakonec Partyková ve zkráceném setu porazila Migotovou, z postupu se nakonec radovaly hráčky francouzského klubu.

Hodonínu se tak nepodařil podobný obrat jako ve čtvrtfinále, v němž jinému francouzskému týmu Metám dokázal úvodní domácí porážku 1:3 vrátit a poté ovládl takzvaný zlatý zápas.

Slovácký celek se nyní může soustředit na boj o další český mistrovský titul.

Semifinále Ligy mistryň, 2. zápas - 
ETIVAL ASRTT - SKST PLUS HODONÍN 2:3, první zápas: 3:1, postupuje Etival
Výsledky: SHAO Jieni – Natalia PARTYKOVÁ 3:0 (7,6,5), Marie MIGOTOVÁ – Sakura MORIOVÁ 0:3 (-6,-5,-4), Camelia IACOBOVÁ – Karin GROFOVÁ 3:0 (10,6,5), SHAO Jieni – Sakura MORIOVÁ 1:3 (-3,6,-6,-7), Marie MIGOTOVÁ – Natalia PARTYKOVÁ 2:3 (-7,6,11,-9,-3).