Na hodonínském tartanovém oválu byl k vidění vyrovnaný závod. Kučera o své výhře rozhodl až v posledním kole, ve kterém drtivým finišem své soupeře doslova uhnal. „Do závodu jsem šel z plného tréninku a bylo to cítit. Ze začátku jsem nechtěl plýtvat silami. Ve vedení jsme se střídali. Nevěděl jsem co mám od Martina Kotouče čekat, tak jsem zrychlil o něco dřív a porazil ho ve finiši,“ řekl těsně po závodě Martin Kučera.

Ten svým výkonem atakoval dokonce traťový rokord. „O ten mně vůbec nešlo. V sobotu máme extraligu a chtěl jsem si vyzkoušet nějaký závod. Měsíc a půl jsem totiž pouze trénoval,“ vysvětlil Kučera, kterému se neběželo zrovna nejlépe. „Byl jsem na soustředění v Tatrách, v pondělí jsem navíc hodně trénoval, takže jsem se cítil hodně unavený,“ přiznal devětadvaceti­letý běžec.

Součástí úterního běžeckého odpoledne byl i desátý ročník Antošovi míle. Tu s velkým náskokem vyhrála břeclavská běžkyně Alena Balcarová. „S výsledkem jsem spokojená. Míli jsem ještě nikdy neběžela. Navíc mně chyběly soupeřky. Bylo by lepší, kdyby se holky nebály,“ sdělila po závodě Balcarová. Druhá doběhla Jana Kadlecová, třetí příčku obsadila nadějná domácí běžkyně Kateřina Hofírková. „Na mě je míle strašně krátká. Radši běžím delší tratě. Jsem ale spokojemá. Předtím jsem si odběhla dorostenky, a teď jsem dobře zvládla i míli,“ uvedla mladá závodnice.

Jubilení ročník odstartoval sám Miroslav Antoš. „Jsem rád, že se závod pořád běží. Když jsem se podíval na startovní pole, tak tam byla polovina těch, kteří před těmi deseti lety začínali,“ pravila devadesátiletá legenda hodonínské atletiky.

Hlavním tématem debat byl ale termín. Konec prázdnin a pracovní den samozřejmě nepřilákal zas až tolik běžců. „Termín asi není vhodný. V tomto hezkém počasí dala řada závodníků přednost koupališti a jiným zábavám. Navíc děti mají ještě prázdniny,“ zamyslel se na vyšším počtme závodníků Antoš.

Bývalého běžce naopak potěšila hojná účast dívek a žen. „Zaujalo mě, že na startu bylo dost mladých děvčat. Dělá mi to dobře,“ pousmál se Antoš.

Úterní závody navíc odstatovala 2. Velká cena běžeckého klubu Hodonín. Závodu se zúčastnilo čtyřiaosmdesát mladých závodníků, kteří byli rozděleni do čtrnácti kategorií. Dobrou formu potvrdily vítězstvím juniorka Škabrahová, junior Bureš, dorostenec Kubalák a žák Jakub Žurovec.

Memoriál Jardy Chromého, 29. ročník

Muži: 1. Martin Kučera (Univerzita Brno), 2. Lukáš Olejníček (MS Brno), 3. Martin Kotouč (V ítkovice)

Muži nad 40 let: 1. Pavel Nenička, 2. Peter Portášik, 3. Jan Miškeřík

Muži nad 50 let: 1. František Kolínek, 2. Miroslav Matěcha, 3. Zdeněk Vrága

Antošova míle, 10. ročník –

1. Alena Balcarová, 2. Jana Kadlecová, 3. Kateřina Hofírková

2. VC BKHOD

Nejmladší dívky: 1. Veronika Korvasová, 2. Lucie Korvasová, 3. Maruška Kadlecová

Nejmladší chlapci: 1. Tomáš Cibulka, 2. Matěj Hřebačka, 3. Tadeáš Hřebačka

Mladší dívky: 1. Melanie Benková, 2. Barbora Valášková, 3. Julie Hřebačková

Mladší chlapci: 1. Jan Hromek, 2. Radek Macek, 3. Tomáš Balka

Přípravka dívky: 1. Eliška Macková, 2. Martina Bašusová, 3. Kateřina Korvasová

Přípravka chlapci: 1. Ondřej Kachyňa, 2. Jiří Balun, 3. Jan Hromek

Mladší žákyně: 1. Adéla Sedlářová, 2. Natálie Kolajová, 3. Lucie Žurková

Mladší žáci: 1. Michal Kopúnek, 2. Ondrej Marenčík, 3. Patrik Sasínek

Starší žákyně: 1. Veronika Tlachová, 2. Eliška Dřímalová, 3. Darina Kubisová

Starší žáci: 1. Jakub Žurovec, 2. Filip Sasínek, 3. Dalibor Čagánek

Dorostenky: 1. Terezka Korvasová, 2. Andrea Zapalová, 3. Kateřina Hofírková

Dorostenci: 1. Dominik Kubalák, 2. Radek Znebejánek

Juniorky: 1. Sylva Škabrahová, 2. Žaneta Kempná, 3. Hana Hálová

Junioři: 1. Matěj Bureš, 2. Lukáš Flek, 3. Jakub Měsíček