S více než minutovým odstupem doběhl druhý Lukáš Soural, třetí skončil Petr Kadlec, který zároveň ovládl Memoriál Jardy Chromého.

Antošovu míli vyhrála na stadionu U Červených domků Jaroslava Chovancová, ve Štruppovu dvojce určené mužům nad padesát let triumfoval František Kolínek.

Králem čtvrtečního odpoledne byl ale Pavol Michalčík. Vytrvalec z Myjavy vyhrál rozdílem několika tříd. Třicetiletý běžec vedl od prvních metrů a svůj náskok postupně navyšoval. „Čas mohl být lepší, ale i tak jsem překvapený, že jsem běžel tak dobře,“ uvedl specialista na tříkilometrové tratě přes překážky. „Včera (ve středu – pozn. red.) jsem nebyl zdravotně zcela fit. Dneska to bylo spíše tréninkové tempo,“ sdělil Michalčík.

Chovancová vs. Balcarová

Zatímco o vítězi hlavního mužského závodu bylo rozhodnuto dávno před cílem, Antošova míle nabídla atraktivní souboj dvou oddílových kolegyň. Na trati dlouhé 1609 metrů nakonec triumfovala mladší Jaroslava Chovancová. Závodnice z Lipova porazila druhou Alenu Balcarovou o deset vteřin. „Čekala jsem, že to bude horší. Nechci říct, že mně to bylo výborně, ale běželo se mi dobře,“ uvedla v cíli vítězka.

Chovancová se s Balcarovu polovinu závodu střídaly ve vedení. „Domluvily jsme se, že se budeme střídat,“ informovala Balcarová. Ve třetím kole však Chovancová zrychlila a svojí kamarádce utekla. „Ani jsem si moc nevěřila. Ona je větší rváč. Byla prostě lepší,“ pravila Balcarová.

„Je to moje tréninková sparingpartnerka. Navíc je to náš první letošní závod na dráze. Jelikož spolu trénujeme, tak jsem z ní měla docela strach. Ale jak mi sama řekla, tak začala tuhnout,“ pronesla Chovancová. Ta má závody na stadionech nejradši. „Dráha je moje dominanta,“ přiznává.

Radost Chovancové udělalo i skoro letní počasí. „Sluníčko mi nevadí, ale zase tak velké horko být nemusí,“ dodala.

Její kolegyně nebyla po závodě příliš spokojená. „Druhé místo je dobré, ale výkon nebyl nic moc. Snad to bude jenom lepší,“ sdělila atletka z Břeclavi

V dalších kategoriích Antošovi míle se z vítěztsví radovali také Zuzana Stoličná, Vladimír Varmuža a Karel Karas. Muži nad padesát let si to zase rozdali ve Štruppově dvojce. Tu letos ovládl František Kolínek.

Memoriál Jardy Chromého ovládl Petr Kadlec. Druhý doběhl Peter Portašík a třetí skončil Jan Miškeřík. Kadlec se pak přihlásil i do hlavního mužského závodu, kde skončil třetí.

Pořadatelé mohli být po skončení závodů spokojeni s účastí v mládežnických kategoriích i příjemným počasím. Radost tak organizátorům kazí hlavně nedostatek financí. „Sám jsem překvapen, že i bez nich stále fungujeme. Sliby všichni slyšeli na slavnostním vyhlašování. Bohužel měsíce v letošním roce utíkají jak závodníci při závodech a peníze nikde,“ posteskl si na webových stránkách běžeckého klubu Hodonín ředitel Grand Prix Slovácko Pavel Bíla.

Cena kovoobrábění Korvas (5 000 metrů na dráze)
Muži: 1. Pavol Michalčík (15:48), 2. Lukáš Soural (16:49), 3. Petr Kadlec (16:54), 4. Jiří Brožík (17:08), 5. Dušan Tomčal (17:16)
Memoriál Jardy Chromého
Muži nad 40 let: 1. Petr Kadlec (9:52), 2. Peter Portášik (10:02), 3. Jan Miškeřík (10:09), 4. Jaroslav Jurča (10:37), 5. Vladislav Vydarený (10:44)

Štruppova dvojka ( 2 000 metrů ma dráze)
Muži nad 50 let: 1. František Kolínek (6:34), 2. Pavel Klimeš (6.39), 3. Jozef Chrenka (6:53), 4. Pavol Palkovič (6:57), 5. Ivan Čulen (7:02)

Antošova míle (1 609 metrů na dráze):
Ženy: 1. Jaroslava Chovancová (5:19), 2. Alena Balcarová (5:29), 3. Jana Kadlecová (5:42)
Ženy nad 35 let: 1. Zuzana Stoličná, 2. Marta Durnová, 3. Gabriela Janíková
Muži nad 60 let: 1. Vladimír Varmuža, 2. Ondřej Tirpák, 3. Miroslav Hajossy
Muži nad 65 let: 1. Karel Karas, 2. Michal Janota, 3. František Joch