Úspěšně vstoupila do tříčlenné kvalifikační skupiny Pěnkavová, která porazila 4:1 na sady Velšanku Megan Phillips. Ale prohrála s Korejkou Kwok See Yu. Ale díky vítězství v dramatické bitvě nad Angličankou Tin-Tin Ho postoupila do hlavní soutěže. Tam ale narazila na světovou jedničku Yan Guo, která si s českou reprezentantkou přesvědčivě poradila.

Dobrý vstup do kvalifikace měla i Hadačová. Když si poradila s další Velšankou Charlotte Carey 4:0 na sety. Poté porazila i Irku Na Liu. Ale nad její síly byla Číňanka Ying Fan. Mezi nejlepšími čtyřiašedesáti ji ale čekala finalistka minulého Pro tour ve slovinském Velenje Xiaoxia Lia z Číny. Ta vystavila hodonínské odchovankyni konečnou stopku ve čtyřech setech.

Zato Matelová nevstoupila do kvalifikace nejlépe. Hned ve svém úvodním duelu nestačila na Korejku Ha Eun Yang, které hladce podlehla 0:4. Pak ale porazila Angličanku Hicks a proklouzla do hlavního pavouku. Tam se střetla s Korejkou Kyung Ah Kim. Dvacetiletá hráčka hodonínského SKST ČSAD sice vyhrála první sadu, ale v dalších čtyřech zvítězila reprezentantka z Korejského poloostrova.

Všechny tři hráčky se představily také ve čtyřhře. Pěnkavovou s Hadačovou si nejdříve poradily se švédským párem Moskovits, Quach. Ale v souboji o postup do osmifinále nezvládly rozhodující pátý se s rumunskochor­vatským duem Neculou s Boroš a se soutěží se rozloučily.

Podobný osud potkal Matelovou s Hlučankou Kučerovou. V prvním kole si smlsly na rusko–kyperské dvojici Jermakova, Kourea.

Matelová ještě bojovala o postup do hlavní soutěže v kategorii do jednadvaceti let. Tam postupně porazila s Velšanku Phillips, Angličanku Tin–Tin Ho a ale pak nezvládla koncovku rozhodujícího duelu s další domácí hráčkou Hycks, když už vedla 2:1 na sety.

V únoru se Pro tour stěhuje na Blízký východ, nejdříve do Kataru a poté do Spojených arabských emirátů. Do Evropy se vrátí na přelomu února a března, kdy je na pořadu German open ve vestfálském Dortmundu.