Skvělé výsledky mužů podtrhly také ženy slováckého celku, které v sobotu nestačily pouze na vítěznou Břeclav a celkově jsou na postupové čtvrté příčce do baráže. „S výsledky i výkony jsme nadmíru spokojení. Před domácím závodem jsme si věřili. Věděli jsme, že máme na to uspět, což se potvrdilo,“ uvedl sekretář AK Hodonín Lukáš Lípa, který patřil k důležitým postavám vítězného celku.

Na stadionu U Červených domků se v sobotu představilo devět mužských a stejný počet ženských týmů. Pořádající hodonínských oddíl chtěl před domácím publikem oplatit porážku soupeřům z Uherského Hradiště. Právě členové Slovácké Slávie totiž první kolo ovládli. Nyní byl na tahu Hodonín.

Domácí tým nastoupil do bojů v plné sestavě čtyřiadvaceti závodníků. Trenéři Lípa se Slezákem spoléhali hlavně na výkony tradičních opor. Výbornou formu přetavili ve skvělé výkony hlavně oštěpař Viktor Čepák, dálkaři Lukáš Lípa s Adamem Pernicou nebo běžci Boris Pribil, Marek Havlík, Martin Rebenda, Oldřich Maláník nebo Luděk Durďák, „Kostra týmu je dobrá. Minule nás bylo pouze čtrnáct, teď jsme nastoupili v plném počtu, což bylo rozhodující,“ říká Lukáš Lípa.

Závodníky potrápilo hlavně velké vedro. „Počasí se na výkonech podepsalo hlavně po dvanácté hodině, kdy se to zlomilo. I když na některých byla znát únava, celkově výkony byly velmi slušné,“ uvedl Lípa.

Tropické počasí nadělalo velké problémy hlavně vytrvalcům, kteří závodem na deset kilometrů sobotní akci zahájili. Na tartanové dráze od začátku do konce kraloval veterán Luděk Durďák. Rohatecký běžec nedal soupeřům žádnou šanci a slušným časem 34:36,34 minuty se radoval ze zaslouženého prvenství. V cíli toho však měl poslední vítěz společného Moravsko-slovenského běžeckého poháru dost. „Bylo to neskutečné trápení,“ přiznal Durďák.

„Jako začátečník jsem přepálil úvod a pak se s tím celou druhou půlku neskutečně pral. Už mezičasy trojka za deset, pětka za sedmnáct a konečný výsledek mluví za vše. Dnes ale byly podstatné body pro družstvo a ty jsou,“ přidal známý běžec.

Taktéž vytrvalkyně na poloviční trati toho měly v obrovském vedru hodně. Domácí běžkyně Jana Kadlecová přispěla do soutěže družstev osmi body za třetí místo.

Současně s vytrvalci se naplno rozběhly jednotlivé technické disciplíny. Domácí Hodonín měl slušné zastoupení jak v kladivu žen, tak i v mužském oštěpu, na který dohlížel mistr světa a Evropy Vítězslav Veselý. „Naše ženy v hodu kladivem nasbíraly skvělých šestadvacet bodů,“ hlásil Lípa.

První skončila Lenka Korábová, Natálie Zelinková byla čtvrtá, Lenka Kuchlerová skončila šestá a Jana Myrmusová obsadila osmou příčku. Ve vrhu koulí a oštěpu mužů zvítězil Viktor Čepák, další body v oštěpu přidal Daniel Šír a Lukáš Lípa, který ještě dokázal zvítězit ve skoku dalekém a trojskoku. „Celkem mi to vyšlo. Ukázal jsem, že nepatřím do starého železa a družstvu mám pořád co dát,“ směje se zkušený atlet.

Skok vysoký žen se stal jasnou záležitostí Lucie Krtičkové, která jako jediná zdolala laťku ve výšce 169 centimetrů. Hodonínský sprinter Filip Dvořák zase časem 11,27 sekundy ovládl běh na sto metrů. Na dvoustovce bral stříbro za výkon 22,79 vteřiny. Čtvrtku mužů vyhrál Marek Havlík časem 50,80 sekundy, na třetím místě běžel Jakub Škojec v osobním rekordu 51,79.

Mezi ženami se radovala talentovaná Michaela Knotková. Rodačka ze Vnorov v přímém souboji porazila své oddílové kamarádky Marii Bušinovou, Kateřinou Mikuleckou a Zuzanu Dymáčkovou.

Patnáctistovka mužů se stala jasnou záležitostí věkem ještě juniora Martina Rebendy, který zvítězil stejným stylem jako u vytrvalců Luděk Durďák. V obrovském vedru a sólo závodě podal výborný výkon a trať zvládl za 4:07,30 minuty. Druhý skončila další hodonínská naděje Oldřich Maláník. Závěrečnou štafetu na čtyřikrát čtyři sta metrů žen časem 4:09,08 minuty vyhrál domácí kvartet ve složení Knotková, Dymáčková, Mikulecká a Němečková.

Družstvo hodonínských mužů se na domácí půdě radovalo z vítězství před Uherským Hradištěm a po dvou kolech se dostal do čela druholigové tabulky družstev. „Chceme vedoucí pozici v dalších závodech udržet, protože vítěz pořádá baráž,“ připomíná Lípa.

Domácí atletky sečetly celkem 153 bodů a jen těsně zaostaly za vítěznou Břeclaví. V součtu dvou kol vedou právě ženy Lokomotivy, tým Hodonína se posunul na čtvrté místo. Třetí kolo soutěže družstev se koná na začátku července právě v sousední v Břeclavi.

2. kolo II. ligy mužů a žen, skupina E (Hodonín)

Muži: 1. AK Hodonín (239 bodů), 2. AC TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště (172), 3. AC Moravská Slavia Brno (115), 4. Sokol Velké Meziříčí (105), 5. TJ Znojmo (83).

Ženy: 1. TJ Lokomotiva Břeclav (168), 2. AK Hodonín (153), 3. Jiskra Otrokovice (123), 4. AC Moravská Slavia Brno (116), 5. TJ Znojmo (110).