Třináctiletá závodnice o víkendu navlékla dres národního týmu, v Hodoníně reprezentovala Českou republiku na mezistátním utkání žactva proti Slovensku. Ještě stále mladší žákyně obsadila v běhu na osm set metrů pátou příčku. Časem 2:21,71 minut vylepšila téměř o dvě vteřiny svůj týden starý okresní rekord z republikového šampionátu. „Jsem moc spokojená. Do závodu jsem dala maximum. Určitě jsem nečekala, že hned po sedmi dnech znovu vylepším svůj rekord,“ řekla krátce po závodě sympatická atletka.

V Hodoníně skončila čtvrtá, tři sekundy za první Jarmilou Gregovskou z Berouna. Za třetí Walaskou zaostala necelou vteřinu. „V Praze jsme závodili dva dny po sobě, takže jsem byla druhý den hodně unavená,“ přiznala Kolajová. „Každopádně pro mě bylo dobré, že jsem se dostala do nedělního finále. Ještě lepší ale bylo, že jsem se kvalifikovala do Hodonína,“ doplnila.

Nominace na utkání reprezentačních družstev České a Slovenské republiky, na kterém se představili nejlepší závodníci obou zemí do patnácti let, tak talentované závodnici neunikla. Kolajová na stadionu U Červených domků nezklamala, v konkurenci starších děvčata doběhla v novém okresním rekordu pátá. „Vůbec jsem s tím nepočítala,“ kroutila hlavou Kolajová, který se ještě ve středu zúčastnila v Olomouci evropských atletických her. „Před závodem jsem se necítila dobře. Měla jsem namožená stehna i lýtka,“ uvedla mladá běžkyně.

Kolajová pochází ze sportovní rodiny. Maminka Romana byla v mládí rovněž členkou kyjovského atletického klubu, otec Radek hrával v rodných Strážovicích fotbal. Třináctiletá závodnice pravidelně boduje i v závodech Moravsko-slovenského běžeckého poháru. „Okresní běhy mě baví, ale na republikových závodech je přece jen větší konkurence,“ říká Kolajová.

Ta si atletiky poprvé všimla před čtyřmi lety v televizi. „Když mi bylo osm, tak jsem viděla nějaké závody, které byly v Chorvatsku. Ani nevím, co to bylo. Jestli nějaké mistrovství nebo olympiáda. Prostě mě to zaujalo, " vzpomíná Kalajová. Neopakovatelná atmosféra zanechala v osmileté dívce stopy a maminka ji přivedla na kyjovský stadion. "Jelikož jsem byla rychlá a šlo mi to, tak jsem u toho zůstala,“ pravila.

V začátcích vedl mladou Natálku zkušený trenér Alois Vrbovský, nyní ji koučuje Josef Pazourek. Žádné přehnané cíle ani velké sny Kolajová nemá. „Vše záleží na tom, jak mně to bude běhat,“ tvrdí nadaná atletka.

Mistrovství České republiky žactva na dráze

800 metrů, žákyně finále

1. Gregovská Jarmila (Beroun) – 2:20.12
2. Čermáková Kateřina (Turnov) – 2:20.61
3. Walaská Hana (TŽ Třinec) – 2:22.29
4. Kolajová Natálie (AK Kyjov) – 2:23.14

Mezistátní utkání ČR I – ČR II – Slovensko žáků a žákyň

800 m, žákyně finále

1. Čermáková Kateřina (Czech Republic A) – 2:19.65
2. Gregovská Jarmila (Czech Republic A) – 2:20.39
3. Walaská Hana (Czech Republic B) – 2:20.79
4. Malčeková Viktória (Slovakia) – 2:21.06
5. Kolajová Natálie (Czech Republic B) – 2:21.71
6. Hegedusová Kristina (Slovakia) – 2:27.39