Osmnáctiletá závodnice nejprve zvítězila v běhu na šedesát metrů časem 8.09 vteřin, ve skoku dalekém si pak dolétla pro další prvenství (550 cm). Zlatý hattrick pak Drábková dovršila ve své hlavní disciplíně. Ve skoku o tyči překonala laťku ve výšce 353 centimetrů.

„Je to velký úspěch. Lucka mě potěšila nejvíc. Vyhrála disciplíny, se kterými se až tak nepočítalo,“ řekl trenér AC Čejkovice Petr Damborský. Studentka velkopavlovického gymnázia se na závody připravuje v Praze i Čejkovicích. „Ve škole má individuální plán. Tréninkové podmínky má lepší než sourozenci Chlebíkovi,“ říká Damborský.

Další zlato získal pro Čejkovice ve skoku o tyči Jaroslav Chlebík, kterému k vítězství stačil výkon 474 centimetrů. „Jarda podává stabilní výkony. Už by to chtělo skočit pět metrů, ale v zimě to je problém,“ pravil Damborský. „Bohužel v zimě toho moc nenatrénujeme. Pořád jenom závodíme. Skok o tyči se dá trénovat pouze v Praze a Bratislavě, kde jsou velké haly,“ doplnil.

Stříbrnou medaili přivezla z halového Mistrovství Moravy a Slezska i čejkovická juniorka Jana Chlebíková, která překonala ve skoku o tyči laťku ve výšce 323 centimetrů. „Jana dlouho neskákala, protože měla problémy se zasunutím. Nemohla se vůbec odrazit, měla v hlavě nějaký blok. V Bratislavě ale skákala pěkně,“ uvedl Damborský.

Čtvrtou do party, Moniku Chlebíkovou, trápí od podzimu zdravotní problémy. „Půl roku je nemocná, doktoři si s ní nevědí rady,“ krčí rameny Damborský. „Od podzimu je ve stavu nemocných, bere antibiotika. Byla i na pozorování v nemocnici,“ informoval čejkovický kouč.

Damborský už se s kolegy připravuje na osmatřicátý ročník Čejkovické laťky. „Máme potvrzený start českých reprezentantů. U zahraničních závodníku záleží na penězích. Letos se musíme obejít bez financí od kraje, který nás letos vůbec nepodpořil,“ řekl hlavní organizátor oblíbeného závodu.

Ten do Čejkovic znovu přilákal gymnastickou skupinu Flyngboys. Závodníky opět doprovodí cimbálová muzika Morava a mužský pěvecký sbor Révokaz.