Trať dlouhou čtyřiadvacet kilometrů zdolala v tropickém vedru za 35:55,922 minuty.

Na vítěznou Martinu Sáblíkovou ztratila téměř čtyři minuty. „Jsem spokojená. Závody jsem si totiž chtěla hlavně užít, což se mi povedlo," uvedla v cíli hodonínská odchovankyně, která na cyklistickém šampionátu hájila barvy týmu z Loun.
Mezi prvními rodačce ze Vnorov gratuloval otec Josef, který dceru doprovázel v autě společně s traťovým ředitelem Pavlem Gruberem. „Hodně jí to pomohlo. Pavel je totiž na rozdíl ode mě cyklista, takže jí radil mnohem lépe než já. Terka se vymáčkla, odvedla pěkný výkon," chválil dceru Josef Korvas.

Nadaná sportovkyně podporu vnímala. „Jsem ráda, že jeli za mnou a radili mi, jak mám řadit," řekla.

Mladé běžkyni fandil i bývalý trenér Antonín Slezák nebo hodonínský atlet Filip Sasínek. Kamarádů a přátel však měla v publiku mnohem víc. „Jsem moc ráda, že se mistrovství republiky konalo právě v Hodoníně. Podporovalo mě dost lidí," pochvalovala si Korvasová.

Ta brala čtvrteční časovku jako rozjíždku před hlavním silničním závodem, který se v Kyjově a okolí koná v sobotu. Na trati se ale nijak nešetřila, od začátku do konce jela naplno. Soupeřky nevnímala, i když do cíle dorazila před rychlobruslařkou Eliškou Dřímalovou, která stejně jako Korvasová začínala s atletikou v Hodoníně. „Soustředila jsem se sama na sebe, na ostatní se podívám až ve výsledkové listině," prohlásila.

Zatímco mladou členku Nowis Teamu trenéra Petra Nováka Korvasová jasně porazila, na Martinu Sáblíkovou neměla. „Martina je někde jinde," řekla Jihomoravanka, která několikanásobnou olympijskou vítězku obdivuje.

Vnorovskou rodačku potěšila i oddílová kolegyně Anežka Drahotová. Juniorská světová rekordmanka v chodeckém závodě na deset kilometrů skončila na Slovácku třetí. Lepší než Drahotová byla pouze Sáblíková a Machačová. „Anežka bojovala o gumové medvídky, které jsme měly od trenéra a manažera Jaromíra Friedeho slíbené za medaili. Byla to sázka a vyšla nám," usmívala se Korvasová.

Ta poskytla Drahotové dočasný azyl ve Vnorovech. V obci na Veselsku si kamarádky i zbytek týmu užívají pohody. „Bydlíme u nás a máme se fajn," culí se Korvasová.

Šikovná atletka, která ve středu 29. června oslaví dvacáté narozeniny, se na domácí cyklistický šampionát připravovala na soustředění v italském Melagu, pár dní strávila i na Šumavě. „V poslední době jsem více jezdila na kole, ale stále jsem se i hodně věnovala atletice," řekla.

Vedro vnímala spíše před závodem, na trati už žár ze slunce nevnímala. „Sice jsem se rozjížděla trochu pomaleji, ale jinak si teplo spíše užívám, protože na Šumavě, kde jsme trénovali, bylo deset stupňů," uvedla.

Korvasová přípravu na časovku nepodcenila, před mistrovským závodem si stihla projet i trať. „Jsem zmatkař, takže bych nevěděla, kudy jet," smála se. V pátek si Korvasová odpočine a v sobotu znovu usedne do sedla a vydá se na závody. 
Z obávaného Strážovického kopce má respekt, ale dřiny se nebojí. „Těším se moc. Vím, že to bude zase bolet, ale to by nebyl život, kdyby to bylo jednoduché," dodala.