Hodonínská odchovankyně, která v současnosti hájí barvy USK Praha, obsadila mezi ženami třináctou příčku. Do cíle sedmnáctého ročníku prestižního podniku dorazila jako jednasedmdesátá. Za sebou při půlmaratonském debutu nechala i zkušené vytrvalkyně Ivanu Sekyrovou a Petru Kamínkovou. „S časem jsem spokojená, nakonec byl trochu nad očekávání. I druhé místo mezi českými vytrvalkyněmi mě velmi potěšilo," uvedla Tereza Korvasová.

Studentka jilemnického gymnázia se na oblíbený a divácky atraktivní závod dlouho dopředu těšila. Respekt ale z Pražského půlmaratonu měla. „Jisté obavy u mě panovaly," přiznala. „Nechtěla jsem se však nechat strhnout ostatními závodníky, a tak jsem se snažila běžet sama na sebe. Možná i díky tomu mě nepotkala žádná větší krize," přidala.

Do závodu vyběhlo na náměstí Jana Palacha dvanáct a půl tisíce běžců z jednaosmdesáti zemí. Na startu se objevila spousta známých tváří a celebrit, ve štafetě se představil také bývalý fotbalista Pavel Nedvěd.

„To, co dokázal za dvacet let vybudovat zakladatel pražského maratonu Carlo Capalbo je opravdu neskutečné. Pro Pražský půlmaraton je stanoven limit 12 500 běžců a již po pár dnech jsou tato místa beznadějně vyprodána. V dnešní době je prestižní říct, že běžel závod ze seriálu RunCzech," řekla Korvasová.

Mladá závodnice si významný podnik užila. „Pro mě osobně byl velký zážitek běžet před tolika fanoušky, kterými byla trať především v okolí startu doslova obsypána. Atmosféra byla přímo elektrizující a po celou dobu závodu mě hnala vpřed," prohlásila.

Hodonínské odchovankyni svědčily i podmínky, které v hlavním městě o víkendu panovaly. „Nebýt větru, který odvál traťové rekordy, bylo by počasí ideální. Sice jsem se na občerstvovacích stanicích polévala vodou, ale příliš teplo nebylo. Některým divákům sice mohla být i zima, ale pro nás běžce je deset stupňů ideální teplota," připomenula Korvasová.

Vnorovské rodačce vyhovovala i trať, která vedla centrem Prahy. Na prohlížení památek ovšem sympatická blondýnka moc času neměla. „Nevnímala jsem to. Dokonce jsem se dopředu ani na mapku trati nedívala," prozradila.

Sportovní univerzálka, která se kromě běhání věnuje také chůzi a cyklistice, se Pražského půlmaratonu zúčastnila po diskuzi a poradě s trenérem Ivo Pitákem. „Vlastně to nebyl tak úplně můj nápad. Souviselo to i se zařazením do programu firmy adidas a Carla Capalba," informovala Korvasová.

Ta na náročný závod nijak speciálně netrénovala. „Příprava není otázkou měsíců, ale spíše let, proto bych také chtěla poděkovat bývalému trenérovi Antonínu Slezákovi. Jinak jsem letos absolvovala několik soustředění. Připravujeme se poměrně všestranně, což mi vyhovuje," řekla Korvasová.

Zatímco v předcházejících sezonách sbírala medaile i pod střechou, letos halovou sezonu nijak zvlášť neprožívala. „Byla pro mě pouze vsuvkou mezi přípravou a jarním závodním obdobím. Příliš jsme se na ni nezaměřovali," přiznala.

Před sebou má nyní poměrně náročný program. Na začátku dubna se v Poděbradech zúčastní mezistátního utkání v chůzi, vrchol sezony ovšem přijde až v létě, kdy se ve Švédsku koná juniorské mistrovství Evropy. „Doufám, že k chodeckému limitu na tuto akci přidám ještě i nějaký běžecký," věří osmnáctiletý talent.

Do té doby ji však čeká i několik akcí na kole. S cyklo týmem Louny se představí třeba na kritériu v Plzni nebo v silničním závodě v Kamýku nad Vltavou.