„Chceme k těmto turnajům přiřadit i letní akce pro nadšence z Hodonína. Formát klání bude stejný jako v zimě. Rozhodnutí nám ulehčilo fakt, že se nám podařilo turnaje kvalitně obsadit a organizačně bez problémů zvládnout,“ uvedl ředitel turnajů a známý extraligový brankář Lukáš Bábíček.

Mládežnický florbalový turnaj se uskuteční ve sportovní hale TEZA 2. června. 
O vítězství se utká osm týmů. Mužské klání je na programu 17. června. Obě akce začínají v 8.00.

„Vánoční turnaje přilákaly do ochozů docela hodně lidí. Doufám, že si diváci najdou cestu do haly i v létě,“ přeje si Bábíček.

Dětský turnaj v zimě ovládl ostravský tým Škorpionů, který neměl na Slovácku konkurenci. V létě by se mu měl postavit zejména posílený celek hodonínských mladších žáků z Očova a tým dubňanského FATRu.

„Věřím, že tým z Hodonína znovu zamíchá celkovým pořadím. Uvidíme, do začátku turnaje zbývá spousta času. Navíc u mládeže ani tak o výsledky nejde. Přece jenom cíl turnaje bude trochu jiný,“ říká gólman Bulldogs Brno.

Poslední mužský turnaj měl jasného favorita. V zimním klání potvrdili tuto roli Aligátoři. Mužstvo z Klobouk u Brna se v Hodoníně představí i v létě. Naopak účast domácího týmu RETRO Stars, za který nastoupil i hokejista Petr Obdržálek, rohatecký fotbalista Lukáš Vrba nebo bývalý Drtič Zdeněk Kučera, zatím není jistý. „Uvidíme, zda ho poskládají kluci znovu. Bohužel se obávám, že to necháme jen jako vánoční událost,“ pronesl Bábíček.

Na oba turnaje se mohou týmy hlásit do konce května. Kapacita je omezená. Více informací o turnajích najdou zájemci na www.floorballkemp.cz.