Sedmadvacetiletý Bárta zvítězil suverénně po více než čtyřicetikilome­trovém sólovém úniku. Poté co se na poslední z deseti rychlostních prémií odpoutal od vedoucí jedenáctičlenné skupinky, postupně zvyšoval náskok až na konečných 2:02. Na dalších místech skončili po 196,7 km Litevec Gediminas Bagdonas a Polák Tomasz Marczynski.

Bárta vítězstvím v 96. ročníku tradičního německého závodu potvrdil své ambice před prvním startem na Giru d'Italia, kde si věří na výhru v jedné z etap. Dnešnímu závodu navzdory vytrvalému dešti přihlíželo kolem trati zhruba 450.000 lidí.

„Je to pro mě obrovský úspěch. Vítězství si moc vážím, ale bylo to těžké. Dvě stě kilometrů v dešti a chladu. Taktikou týmu bylo mít ve skupině dva jezdce a to vyšlo. Ani jeden z nás ale není spurtér, a proto jsem to zkusil dříve ve stoupání," uvedl na stránkách českého cyklistického svazu Jan Bárta.

„V centru Kolína, na 6,6 kilometrů dlouhém okruhu, jsem byl poslední zcela na šrot. Jsme německý tým a vyhrát doma se obrovsky cenní. Však také šéfové mi hned moc gratulovali a jsou moc spokojení,“ pronesl Bárta,.

Odchovanec CK Dacom Pharma Kyjov si svými výkony výrazně říká o nominaci na olympijské hry do Londýna.

Kolem Kolína nad Rýnem, jednorázový cyklistický závod (196,7 km):

1. Bárta (ČR/Team NetApp) 5:05:58, 2. Bagdonad (Lit.), 3. Marczynski (Pol.), 4. Brutt (/ERus.), 5. Dumoulin (Niz.), 6. Kilderman (Niz.) všichni +2:02.