Když ležela v nemocnici, chtěla s motokrosem skončit. Měla toho dost. Krizi nakonec překonala.

Havárka se jí stala při závodě v Německu. Vylétla z motorky a padala z kopce. „Dopadla jsem na břicho a dál si to nepamatuju. Možná mě přiklepla motorka, nebo na mě někdo skočil,“ uvádí na svých webových stránkách.

Zlomila si obratel a další poškodila. Zdravotníci ji okamžitě transportovali vrtulníkem do nemocnice, kde podstoupila dvě operace. Sezona pro ni skončila.
Následovala rehabilitace. Z počátku se nemohla ani narovnat. Na milovanou motorku musela zapomenout. Tak se soustředila na školu.

„Začala jsem zase jezdit teprve nedávno. Po čtrnácti dnech mě ale pro změnu čekala operace slepého střeva,“ komentovala Bártová trable se zraněními.
Stihla pouze jeden a půl závodu. V tom prvním dojela pátá. „To bylo super, protože jsem na začátku nikdy nevydržela pětadvacet minut v plné palbě,“ usmívala se sympatická motokrosařka.

Teď musí zase nabrat síly. Čeká ji důležitý rok. Příprava na mistrovství světa a hlavně zkouška dospělosti na obchodní akademii. „Doufám, že to půjde dobře. Nechci strávit rok jen učením a v podstatě jej ztratit. Nějak to půjde,“ poznamenala letošní maturantka.

Závěrečná prověrka znalostí se jí kryje s úvodem světového šampionátu. Dva závody proto vynechá. „Mistrovství se pojede v Bulharsku, Itálii, Francii, Německu, Holandsku, USA, Portugalsku a Španělsku. S absencí mám nevýhodu, ale budu se prát,“ uzavřela usměvavá blondýnka.