„Všechny diváky na tento duel srdečně zveme. Půjde asi o největší a zatím nejdůležitější basketbalový zápas v Hodoníně za poslední roky. Všichni věříme, že padne divácký rekord. Pivo bude pro všechny fanoušky zdarma," láká příznivce do hlediště sportovní haly TEZA hodonínský rozehrávač a jeden z lídrů slováckého týmu Pavel Novotný.

Pokud sokoli navážou na poslední duely, nemají se v oblastním přeboru koho bát. Zápasy v Brně ukázaly, že se Hodonínští mohou měřit i s vedoucím Vyškovem. „Na utkání s Černovicemi a Černými Poli jsme se důkladně připravovali. Nechtěli jsme podcenit soupeře, kteří sice kvůli menšímu počtu odehraných utkání uzavírají tabulku, ale loni skončili na druhém, respektive čtvrtém místě," připomíná Novotný. „Brněnské týmy jsou kvalitní. Věděli jsme, že to nebude procházka růžovým sadem," přidává zkušený basketbalista.

Černá Pole C, která loni obsadila druhé místo, patří v soutěži k mladým, rychlým a disciplinovaným týmům, což ukázala i proti Hodonínu. „Kádr Slovanu ale v letní přestávce přišel o tři hráče, takže proti nám soupeř točil pouze devět borců, což se ukázalo jako klíčové," míní Novotný.

Diváci viděli oboustranně velmi pohledné utkání plné nasazení, hezkých akcí a střel. Na domácí straně byl největší hrozbou pivot Bambušek. Tomu zdatně vypomáhali rozehrávači Štěpánek s Šimečkem, kteří hostují z vyšší soutěže. „Zmiňovaná trojice odehrála téměř celé utkání," říká Novotný.

Hosté ale soupeře brzy přečetli, zlepšili obranu a úspěšně zakončovali nacvičené akce. „Rozhodujícím faktorem bylo, že se dařilo všem jedenácti našim hráčům. Díky širokému kádru se na soupeřových klíčových hráčích vždy vystřídali dva až tři obránci, kteří soupeře neustále atakovali, znepříjemňovali jim hru," líčí jeden z tahounů Sokola.

Hodonín díky precizní obraně, rychlým protiútokům a přesné střelbě ve druhé čtvrtině získal čtrnáctibodový náskok, který si udržoval až do konce střetnutí. „Soupeře jsme zpátky do utkání nepustili," říká Novotný.

Ten po zápase s Černými Poli vyzdvihl především výkon Malčice. Předsezonní posila z Břeclavi se prosazovala hlavně pod košem. Velkolepě se po nemoci vrátil Jiří Láníček. Dominantní pivotman hned při své premiéře v novém ročníku zpečetil triumf hostujícího celku efektivní smečí do koše.

Výhra o osmnáct bodů slováckému celku zvedla sebevědomí, pro další body si hráči Hodonína přijeli do Černovic. Domácí tým letos trápí dlouhodobá absence dvou klíčových opor, což se na jejich výkonu podepsalo. „Soupeř byl od začátku zaskočený naším herním projevem, počtem i odhodláním. Nicméně ve stísněné hale se velmi rychle otřepal a využil naší mizerné koncovky," rozebírá Novotný.

Úvodní čtvrtina byla z hostující strany velmi utrápená, plná nepřesností. „Postupně jsme ale přebírali otěže zápasu. Soupeř hrál v osmi lidech, kteří produkovali profesorský pomalý basketbal. Nechutnala jim naše agresivní rychlá hra," všiml si Novotný.

Rozhodující náskok sokoli získali na konci třetí čtvrtiny. „V závěrečné části už byl soupeř chvílemi na odpis, proto jsme ho chtěli dorazit. Nicméně až do konce bojoval statečně. Naopak my jsme kvůli nepřesné střelbě a kluzké palubovce náskok už nenavýšili," konstatuje pětatřicetiletý rozehrávač.

Podle Novotného byl duel v Černovicích nesmírně náročný. „Klíčovým bylo opět nasazení a velmi dobrá obrana celého týmu. Velkým pozitivem bylo, že jsme dokázali odražený míče od obroučky či desky doskočit a zakončit," dodává Novotný.

Právě v této činnosti pod košem dominoval právě Láníček. Ten sice není rozehraný ani v optimální kondici, přesto znovu předvedl jeden ze svých výtečných představení.

Oblastní přebor II –

Slovan Černá Pole C – Sokol Hodonín 69:87

(19:20, 30:44, 50:65)

Nejvíce bodů: T. Malčic 16b., T. Konečný 14b., R. Bačík 10b., M. Schwarz 10b.

SKB Černovice B – Sokol Hodonín 57:66

(12:8, 30:30, 41:45)

J. Láníček 17b., O. Fialík 11b., R. Bačík 9b.