Basketbalisté Hodonína zakončili podzimní část dvěma přesvědčivými výhrami. Hráči Sokola nejprve v dohrávce šestého kola deklasovali vedoucí Vyškov 88:34, o den později si pak poradili i s posledním Znojmem a po dalším přesvědčivém triumfu se dostali do čela tabulky. „Před sezonou jsme chtěli být mezi třemi nejlepšími týmy. Díky sestavě, potenciálu a výborné partě jsme pomýšleli i na nejvyšší příčku. Zatím se nám plní dařit cíl, který jsme si před sezonou vytyčili," těší hrajícího trenéra Hodonína Pavla Novotného.

Slovácký celek se musel ve Znojmě vypořádat hlavně s absencí čtyř tradičních hráčů. Sokol odcestoval k závěrečnému letošnímu duelu pouze s jedním klasickým podkošovým hráčem, takže souhra hlavně v úvodu utkání vázla. „Od začátku jsme se snažili na soupeře opět nastoupit s velkým nasazením, rychlou hrou. Dařilo se nám být ve vedení, nicméně v první polovině utkání to bylo takové nemastné, neslané," přiznává Novotný.

„Vždycky, když jsme nasadili k trháku a soupeři odskočili o dva tři koše, tak jsme buď zaspali v obraně nebo domácím pomohli velmi zvláštní verdikty rozhodčích," přidává zkušený rozehrávač Sokola.

Právě jediný podkošový hráč Hodonína, Michal Schwarz, měl již v první čtvrtině tři fauly. „Kvůli tomu jsme museli hrát v sestavě bez pivotů, což nás nutilo chvílemi improvizovat a adaptovat se na nové herní situace," přiznává Novotný.

Hosté sice po prvním poločase vedli pouze o devět bodů, ale po přestávce se favorit rozjel a snaživého soupeře jasně přehrál. Drtivý nástup ve třetí čtvrtině a několik rychlých protiútoků zakončenými nájezdem do koše nebo trojkou kanonýra Tomáše Konečného definitivně zlomili odpor houževnatého protivníka.

Za stavu 70:47 nebylo co řešit. „Fakt, že jsme se nenechali rozhodit, zachovali chladnou hlavu, semkli se a byli odhodlání bojovat jeden za druhého, svědčí o velké síle letošního mančaftu," říká Novotný.

Hosté v závěrečné desetiminutovce profesorsky kontrolovali hru a po náročném víkendu vyhlíželi závěrečný hvizd. Hodonínští basketbalisté se po výsledku 80:58 udrželi v čele tabulky. Do jarních odvet půjdou z prvního místa.

Letošní rok 2016 zakončí v neděli 18. prosince tradičním vánočním turnajem, který se uskuteční v sokolovně. Letošního klání se zúčastní čtyři družstva. Kromě výběru Hodonína, jenž tvoří hráči Sokola a bývalých opor, si to o vítězství rozdají také výběr Břeclavska,výběr Ostravy a tým VSK Univerzita Brno.

Na Slovácko tak nedorazí pouze sourozenci Mackovi, ale také kamarádi z kempů a vysoké školy. „S tímto turnajem jsme začali před pár lety. Vzhledem k tomu, že jsme rozhodnuti od příštího roku navázat na Memoriál Jiřího Lungy, který se vždy konal před sezonou v období burčáku, tak chceme, aby toto vánoční klání složilo jako setkání basketbalových kamarádů, nadšenců a přátel," dodává Novotný.

Oblastní přebor, 9. kolo:

TJ Znojmo – TJ Sokol Hodonín 58:80 (17:22, 39:48, 47:70)

Nejvíce bodů: T. Konečný 31b., Mar. Machalínek 16b., O. Fialík 9b.