„Všem příznivcům, přátelům, sponzorům a dalším fanouškům kyjovského basketbalu bychom chtěli oznámit, že po dlouhých padesáti letech se do Kyjova vrací druhá liga mužů," oznámil nečekanou zprávu člen výkonného výboru basketbalového klubu Jiskra Kyjov Lukáš Šebesta, který je zároveň trenérem prvního mužstva.

Muži Jiskry šli do skončeného ročníku s cílem minimálně zopakovat druhé místo z předchozí sezony a navázat tak na kvalitní výkony. „Z počátku se nám nadmíru dařilo. Vstup do soutěže s patnácti výhrami a pouhou jednou porážkou sliboval přímý postup do druhé ligy. Poté však začali střídal lepší výkony s těmi horšími a konec základní části končil bilancí jediné výhry a pěti proher," uvedl Šebesta.

Podle něj se na nevyrovnaných výkonech a některých zbytečných porážkách podepsala četná zranění, užší hráčský kádr a možná ztráta motivace. „Nicméně ve vyřazovací části se nám podařilo postoupit přes čtvrtfinálové soupeře ze Žďáru nad Sázavou, avšak Boskovice byly v semifinále již lepší a zaslouženě celou sérii ovládly. V konečném zúčtování jsme tak skončili na třetím místě. Jelikož první dva týmy neměly účast ve druhé lize, připadlo právo postupu právě Kyjovu," pronesl Šebesta. Ten vedl tým společně s asistentem Josefem Ingrem.

Největšími oporami Jiskry jsou kapitán Aleš Klimek a rozehrávač Lukáš Rubecký, kteří mají zkušenosti z ligových družstev. Ve slováckém klubu ale sázejí především na výchovu vlastních odchovanců. Šanci tak vedle zkušených borců dostávají mladí hráči. „Zmínit musím Rostislava Ingra, Štěpána Menšíka nebo Filipa Rubeckého. Ti ukázali svoji kvalitu a v budoucnu budou jistě patřit k našim lídrům," říká Šebesta.

Ten nezapomněl ani na věrné fanoušky. „Po celou sezonu v domácích zápasech tým podporovalo široké osazenstvo příznivců, kteří mnohdy vytvořili výbornou diváckou kulisu," chválí diváky Šebesta.

Cílem pro nadcházející druholigovou sezonu bude záchrana soutěže a vytvořit kvalitní zázemí pro mladé hráče a motivovat je k dobré reprezentaci kyjovského basketbalu.