„Začátek sezony ideální rozhodně nebyl, protože za pochodu budujeme nový tým. Do družstva přišlo několik nových a mladých děvčat. V prvních zápasech sezony jsme ještě sehrávaly. V posledních utkáních jsme šli herně i výsledkově nahoru. Proto věřím, že teď už to půjde pouze k lepšímu a že zůstaneme v horní polovině tabulky," říká hrající trenérka Karla Procházková, která nemá s koučováním výrazné problémy. „Když mi to nejde, tak se vystřídám," usmívá se Procházková. Soudnost zkušené basketbalistce neschází. „U holek musím mít důvěru. Pokud bych si myslela, že hraji dobře, ale na palubovce bych se trápila, děvčata z lavičky mě klidně mohou sami vystřídat. Jsme dobrý tým," říká Prochzková.

Ta patří společně se svojí asistentkou Alenou Altmannovou, Petra Hruškovou, Vladimírou Hruškovou, Ivanou Pavlíkovou a Žanetou Neduchalou mezi nejzkušenější hráčky. Zbytek týmu tvoří talentované odchovankyně, mezi které patří především Ornella Monteiro, Nikol Pražáková a juniorky Eliška Leciánová s Barborou Matějů.

„V týmu je dost zkušených děvčat i spousta mladých holek. Je to tak půl na půl. Snažíme se to na palubovce vhodně skloubit," říká Procházková.

Ženy Jiskry zatím nejvíce trápí koncovka. Slovácký celek nastřílel v šesti zápasech pouze 255 bodů, což je nejméně ze všech jedenácti celků hrající jihomoravský oblastní přebor. S Univerzitou Brno vyhrál Kyjov kontumačně 20:0. „Ve střelbě máme nedostatky," uvědomuje si hrající trenérka Kyjova.

Naopak v defenzívě se Kyjovu celkem daří. I když s vedoucím Renocarem Podolí prohráli v úvodním zápase sezony o více než padesát bodů. Vysoko Jiskra prohrála i ve Žďáru nad Sázavou. V posledních duelech však šly výkony Kyjova nahoru.

Střelecky se letos daří Vladimíři Hruškové. Pozadu nezůstávají ani další hráčky. Klasický lídr ale týmu schází. „O body se pravidelně dělí více děvčat," prohlásila Procházková. Týmové statistiky má na starosti asistentka Altmannová. „Všechno prostě nestíhám sledovat," usmívá se trenérka Jiskry.

Špatný vstup do sezony jí náladu nekazí. Procházková ví, že Kyjov půjde v sezoně nahoru. Na postup ale letos v královském městě nemyslí. „Vše se bude odvíjet od toho, jak to půjde mladým holkám. Musíme se opravdu sehrát. Letos chceme hrát ve středu tabulky. Až příští rok si můžeme dát vyšší cíle a hrát o postup," dodává Procházková.

Jiskra Kyjov – ženy

Hráčky: Alena Altmannová, Jana Formánková, Jana Hloušková, Petra Hrušková, Vladimíra Hrušková, Eliška Leciánová, Barbora Matějů, Ornella Monteiro, Žaneta Neduchalová, Ivana Pavlíková, Nikol Pražáková, Karla Procházková, Klára Šubíková, Markéta Čechová.

Trenér: Karla Procházková. Asistentka: Alena Altmannová.