Ženy Kyjova vstoupily do premiérové sezony v oblastním přeboru bez přehnaných ambicí i cílů, zato s pokorou ke starším a sehranějším soupeřkám. První družstvo Jiskry, jež je výhradně složeno z odchovankyň a mladých hráček, na okamžitý postup do vyšší soutěže nemyslí. V konkurenci jedenácti moravských týmů bude celek ze Slovácka rád i za střed tabulky. „Ambice nejsou žádné. Chtěli jsme dát holky zase dohromady. Ověřit si, zda vůbec mají o basketbal zájem," řekl kyjovský trenér Jiří Štěpánek.

Úspěšný kouč všechny hráčky dobře zná, neboť je vedl v žákovské kategorii, dorostu nebo juniorce. „Jsem velmi potěšený z toho, že se jich do přípravy zapojilo víc, než jsem očekával. Sice je teprve začátek sezony, ale doufám, děvčatům nasazení a elán vydrží," přeje si Štěpánek.

Známý basketbalový trenér má k dispozici velmi mladý tým. Nejstarší hráčkou je čtyřiadvacetiletá Ornella Monteiro. Rodačka z Bukovan v minulosti hrávala i v Brně a v patnácti letech byla dokonce v širším výběru dorostenecké reprezentace, kvůli zranění ale před basketbalem dala přednost studiu. „Navíc tam byly lepší hráčky než já, proto jsem nenašla místo v ženském A týmu," uvedla sympatická hráčka.

Nyní se vrátila zpět do mateřského oddílu, aby Kyjovu pomohla znovu rozjet ženské družstvo. „Chtěla jsem si znovu zahrát s kamarádkami a bývalými spoluhráčkami," řekla Monteiro, která se chce stejně jako zbytek týmu basketbalem hlavně bavit.

Na vyšší třídu energická hráčka nemyslí. „V minulosti jsem si chtěla zahrát extraligu, teď už takové cíle nemám," přiznala.

Ani hbitá pivotka ale slováckému celku k první výhře v sezoně nepomohla. Kyjovské hráčky se od začátku premiérového utkání potýkaly s nepřesnou střelbou. Právě kvůli mizerné koncovce po většinu utkání dotahovaly těsný náskok soupeře a nakonec v sobotním duelu zaznamenaly pouhých sedmatřicet bodů. „Asi jsme se vystřílely v pátek na tréninku," krčila rameny Monteiro.

Slováckému celku k triumfu nepomohlo rotování sestavou ani zvýšené úsilí ve druhém poločase. „Jsem zklamaný. Více než nepříznivý výsledek mě štve počet nastřílených bodů. Střelecká nemohoucnost nás přemohla," pravil Štěpánek.

Jiskra i přes závěrečnou snahu zahájila sezonu domácí porážkou 37:51 a v tabulce je po prvním zápase poslední. Šanci na reparát budou mít kyjovská děvčata před vlastním publikem za necelé dva týdny proti Olomouci a Zlínu.

Jiskra Kyjov – VSK UNI Brno juniorky 37:51 (15:9, 23:28, 25:36)