„S umístěním jsme spokojení. Před sezonou jsme chtěli být právě do pátého místa, což se nám podařilo. Jediné, co mě mrzí, je počet inkasovaných branek. Horší bilanci má pouze Nasan,“ upozorňuje hodonínský kouč Marek Jánoš.

Trenérovi Tanga vadí také nevyrovnanost výkonů. „V sezoně jsme odehráli spoustu dobrých zápasů, jako jediní jsme třeba porazili postupující Jeseník. Na druhé straně jsme v několika utkáních herně i výsledkově propadli a schytali výprask. To by se nemělo stávat,“ říká Jánoš, kterému v některých duelech u hráčů scházela také větší motivace a zápal pro hru.

„Nasazení nebylo vždy příkladné,“ ví Jánoš.

Závěrečný duel ale hodonínskému béčku vyšel. Rezervě Tanga k povinné výhře pomohli i hráči prvního mužstva. V hostující sestavě se objevili Buršík, Doubravský, Cenek a Levčík. Tedy borci, jenž ve čtvrtek odehráli derby s Helasem.

Zatímco před televizními kamerami futsalisté Tanga neuspěli, v 18. kole druhé ligy zaslouženě brali všechny body. „Herně i střelecky to bylo dobré, na můj vkus to však bylo zbytečně vyhrocené. Domácí hráli dost tvrdě a agresivně Kluci se navíc nechali rozhodit nepřesnými a spornými verdikty rozhodčích, kteří měli na oba týmy jiný metr, takže z toho pak byla spíš fraška,“ prohlásil Jánoš.

Posílený favorit poprvé udeřil v šestatřicáté vteřině. Doubravský se bez vážnějších problémů prokličkoval až k brankáři Černému, kterého bez problémů překonal.

Třiadvacetiletý futsalista ale nebude na páteční duel vzpomínat rád. V 17. minutě byl totiž za kritiku rozhodčího vyloučen. V té chvíli už ale velmi dobře hrající hosté vedli 4:1.

Druhý gól Hodonína, který po červené kartě Doubravského v klidu ubránil dvouminutové oslabení, vstřelil Cenek. Třetí úder zasadil soupeři Janulík, jenž našel volné místo mezi nohama brankáře a zvýraznil vedení Tanga. Pak se prosadil i kapitán Tanga Martin Brezina.

V té chvíli to vypadalo na debakl. Hráči Nasanu se ale zvedli a výsledek třemi brankami v řadě zkorigovali. Nejprve proměnil penaltu Štefl, vzápětí se prosadil Hofmann a velký nápor po standardní situaci završil Kocourek, který poslal druhou dorážku po ráně Buriana přesně pod břevno. „Byla to zbytečná divočina,“ říká Jánoš.

„Za pár minut jsme vedli 4:0, ale po sporných verdiktech rozhodčích přišel výsledkový kolaps. Kluci se nesoustředili na hru a věnovali se diskusím se sudími,“ přidává hodonínský kouč.

Hosté se za stavu 4:3 rychle probrali a dvěma slepenými góly při power play svůj náskok ještě do přestávky navýšili. Jakubíček dostal spoustu prostoru k zakončení, když poslal míč kolem gólmanovy ruky do sítě, o jedenáct vteřin později se radoval Janulík. „Pomohla nám hra bez brankáře. Soupeř nedokázal na naši power play reagovat,“ všiml si Jánoš, jenž své svěřence o poločasové přestávce zklidnil.

Béčko Tanga mělo i ve druhé půli herně navrch. Páteční večer si v Bohunicích podmanil Janulík. Šikovný futsalista ve 24. minutě zkompletoval hattrick, pak střelou z otočky ke vzdálenější tyčce zaznamenal svůj čtvrtý gól. „I ve druhé půli jsme hráli bez brankáře. Drželi jsme zkušeně balon a soupeře přehrávali,“ uvedl Jánoš.

Hosté za rozhodnutého stavu zvolnili, čehož Brňané využili ke snížení. Branky Nasanu nesly rukopis Kocourka, který završil hattrick a v závěru upravil na konečných 5:8. „Měli jsme vyhrát vyšším rozdílem,“ dodává Jánoš.

2. futsalová liga - 18. kolo:

Nasan Brno – FC Tango Hodonín 5:8 (3:6)

Branky: 8., 33. a 38. Lubomír Kocourek, 14. Lubomír Štefl z penalty, 17. Martin Hoffmann – 7., 19., 24. a 32. Tomáš Janulík, 1. Bohumír Doubravský, 4. Čeněk Cenek, 12. Martin Brezina, 19. Michal Jakubíček. Rozhodčí: Vodrážka, Vaněk. Červená karta: 17. Doubravský (Hodonín B).

Nasan Okruh Brno: Černý – Rampula, Burian, Kocourek, Hoffmann, Jaša, Janeček, Štefl.

Hodonín B: Parobek – Vanda, Jakubíček, Kučí, Cenek, Bohun, Buršík, Doubravský, Brezina, Janulík, Levčík.