Ve Starém Městě se začátkem května uskutečnil již dvanáctý ročník závodu silničních motocyklů a sidecarů. Slováckého okruhu se kromě českých jezdců zúčastnili i závodníci z Německa, Rakouska, Slovenska, Slovinska nebo Irska.

Hodonínsko reprezentovali Josef Juřík ve třídě do 350ccm, Radek Josefík v kategorii do 500 ccm a Lukáš Bělič ve třídách 250 a 350ccm.

Špatná předpověď počasí se bohužel vyplnila a sobotní tréninky se jely za velmi nepříznivých podmínek. Jezdci se museli vypořádat s velmi silným větrem a nízké teploty si vyžádaly pečlivé nastavení motocyklů. Tréninkové jízdy nedopadly vůbec dobře pro Radka Josefíka, jehož Kawasaki se kvůli poruše klikové hřídele nedělního závodu nezúčastnila. Kyjovský Lukáš Bělič si ve třídě 250 ccm zajistil nejrychlejším časem pole position a se svojí Yamahou startoval z první pozice. Ve třídě 350 ccm si taktéž s motocyklem Yamaha vyjel druhý tréninkový čas a těsně za ním skončil Josef Juřík také s Yamahou.

Neděle již patřila ostrým závodům. „Počasí se nepatrně umoudřilo, avšak vítr byl stále velmi silný a znepříjemňoval jízdu," uvedl kyjovský Lukáš Bělič, který nevyužil výhodu startu z první pozice a po propadu po startu až na čtvrté místo již nedokázal dostihnout Martina Slance, který vyhrál kategorii do 250 ccm. Bělič skončil hned za ním na druhé pozici s odstupem tří vteřin.

Kategorii do 350ccm vyhrál Vítězslav Hatan.Bělič dojel třetí se ztrátou pouhé jedné vteřiny na prvního Hatana. Josef Juřík bral nepopulární bramborovou medaili za čtvrté místo a připsal si třináct bodů do celkového bodování přeboru České republiky.