„S výsledky na tomto podniku jsem velmi spokojený. Chtěl bych poděkovat především mechanikům za dobrou práci a sponzorům za podporu," uvedl Lukáš Bělič.

Ten měl před víkendovými závody obavy hlavně z počasí. „I přes nepříznivé předpovědi se však počasí o víkendu umoudřilo a závody se odjely téměř za sucha," řekl Bělič, který opět startoval ve dvou kategoriích.

„Sobotní tréninky jsem odjel bez jakýchkoliv technických problémů. Specialitou tamějších závodů byl sobotní podnik Sportproductionů. V něm jsem obsadil šesté místo. S ním jsem moc spokojený nebyl. Celou noc jsem přemýšlel, jak lépe nastavit motocykl do druhého nedělního závodu," pronesl Bělič.

Neděle začala deštivým závodem kategorie A1, kde triumfoval Eduard Klimek z Moravan. „Já jsem jel v kategorii C s Yamahou 350. Závod již na suché trati jsem dokončil na slušném druhém místě a odnášel jsem si stříbrný vavřínový věnec," uvedl kyjovský jezdec.

Do druhého závodu Sportproductionů startoval Bělič z páté pozice. „Postupně se mi podařilo probojovat na druhou pozici, čímž se potvrdilo správné nastavení motocyklu Cagiva. O tuto příčku jsme bohužel asi sto metrů před šachovnicovým praporem přišel. Po vynechání motoru mě předjel jezdec Vojtíšek. Takže, ač nerad, jsem se musel spokojit s třetí příčkou," řekl Bělič.

V Kopčanech se rovněž dařilo Běličovu kolegovi Radkovi Josefíkovi. Závodník z Koryčan vyhrál s motocyklem Kawasaki 500 ccm kategorii B.

Dalším závodem, kterého se oba jezdci zúčastní, bude Štít Strahova, který se v Praze uskuteční za dva týdny.