Hostující trenér Radim Pernický, který stejně jako před týdnem postrádal kapitánku Zelinkovou a slovenskou spojku Olšovskou, nehledal po jednoznačném utkání žádné výmluvy. Kouč Veselí se neskrýval za žádné fráze, výkon svěřenkyň, které tentokrát neměl za co pochválit, ničím neomlouval. „Viděli jsme jasné a jednoznačné vítězství Poruby, která nám ukázala, jak se má hrát moderní házená. Pokud uděláme v jednom zápase třicet a více technických chyb, nemůžeme pomýšlet na výhru. Na našem celku a výkonu bylo vidět, že jsme prohrávali už před zápasem. Hlavně mladé holky z našeho týmu měly v hlavách, že nastupují proti hvězdami nabitému soupeři, ke kterému mají respekt," prohlásil veselský kouč Radim Pernický.

Ten měl ve Slezsku k dispozici osm hráček a tři gólmanky, což ale podle jeho slov žádnou roli nehrálo. „V tom bych žádný problém neviděl. Pro naše mladé holky jsou tyhle zápasy obrovskou školou," řekl hostující trenér.

Panenky na protivníka neměly, když za silným soupeřem zaostávaly od první minuty. Naopak ostravské házenkářky vstoupily do utkání s velkým nasazením a hned po několika minutách ujistily všechny fanoušky v hale Sarezy, že se žádné senzace a překvapení konat rozhodně nebude.

Na důraznou a aktivní domácí obranu stejně jako na pestrý a rychlý útok nenašly Veselanky účinnou protizbraň. Poruba po čtyřech minutách vedla 4:0, v polovině prvního dějství pak 12:3 a uklidnila se. „I třetí domácí zápas byl podobný těm minulým. Velmi dobře jsme do něj vstoupili a získali rozhodující náskok. Úvod byl z naší strany doopravdy velmi dobrý a koncentrovaný," uvedl kouč Sokola Jan Beňadik.

Veselí se nevzdalo a v závěru prvního poločasu prožilo nejvydařenější pasáž v utkání, kdy se mu podařilo pěti góly v řadě náskok zkorigovat, což trenéra Poruby pořádně namíchlo. „Opět jsme zcela nepochopitelně polevili a měli jsme tam hroznou pasáž, kdy jsme dostali pět branek v řadě. A to je neakceptovatelné, protože v jiném zápase by nás mohla tato věc stát body," ulevil si Beňadik.

Po přestávce domácí celek opět přidal a trenér Poruby dal i ve třetím domácím utkání šanci všem hráčkám z lavičky. Panenky se snažily, ale kvůli zbytečným ztrátám a nepřesnostem na lepší výsledek neměly. „Věděly jsme, že to bude v Ostravě těžké. Bohužel jsme udělaly spoustu technických chyb. V obraně jsme nehrály dobře, nedařilo se nám ani v útočné fázi. Celkově to prostě bylo špatné," řekla mladá veselská spojka Jana Šustková.

Mládežnická reprezentantka dala v nedělním střetnutí šest branek. Nikdo lepší z hostujícího družstva nebyl.

Ani přesné zásahy talentované házenkářky nemohly slováckému celku k dalším bodům stačit. Poruba na palubovce jednoznačně kralovala. Sebevědomí ukázala i domácí brankářka Lenka Roháčková, která panenkám zneškodnila tři sedmimetrové hody. „Jednou jsem soupeřovu hráčku jen asi vystrašila, protože to hodila vedle," smála se Roháčková, která měla i dalších dvou chycených sedmiček velkou radost. „Před zápasy se na ně připravujeme a snažíme se nastudovat, kde jednotlivé hráčky nejčastěji střílejí. Dneska se to vyplatilo," dodala brankářka Poruby.

Házenkářky Veselí nyní čeká duel s Pískem. Zápas se kvůli reprezentační přestávce hraje v městské sportovní hale již v pátek. „Doma musíme bezpodmínečně vyhrát," ví Šustková. Souboj dvou týmů z dolní poloviny tabulky začíná v osmnáct hodin.

Interliga žen, 4. kolo: DHC Sokol Poruba – SHK Veselí nad Moravou 35:22 (19:12).
Nejvíce branek: Šviráková 8/2, Kostelná 5, Mýlková, Marčíková, Minarčíková po 4 – Šustková 6/1, Lukšíková 4/1, Romanová, Vinklárková po 3. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Vyloučení: 4:2. Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/3. Diváci: 206.
Poruba: Doláková, Mučková, Roháčková – Šviráková 8, Kostelná 5, Mýlková 4, Marčíková 4, Minarčíková 4, Ryšánková 3, Tomašechová, Varmužová, Rechtorisová 3, Očadlíková, Ritzová, Maiwaelderová 1.
Veselí nad Moravou: Sedláčková, Nejezchlebová, Lukešová – Romanová 3, Varjassiová, Šustková 6/1, Lukšíková 4/1, Vinklárová 3, Viniatynská 2, Stará 2/1, Soldánová 2.