Filip Sasínek nebyl se závodem ani se svým výkonem příliš spokojený. Hodonínskému běžci se příliš nezamlouvalo tempo, navíc měl hned po startu menší karambol, který ho připravil o ještě lepší čas. „Bohužel startovní pole neakceptovalo nasazení rychlého tempa vodičů. Výkon na této trati však mám nyní stabilizovaný. Teď už to musí jen uletět," věří mladý reprezentant.

Sasínek dál bojuje o splnění limitu na atletické mistrovství světa do Londýna. V pátek 16. června se ve 21.30 představí na mítinku v německém Dessau, kde poběží znovu patnáctistovku. „Pokusím se tam zaútočit a splnit limit," říká bojovně Sasínek.

Toho do konce června ještě čeká účast na mistrovství Evropy družstev ve francouzském Lille. I tam bude bojovat na trati dlouhé patnáct set metrů.

Ve středu 28. června bude hodonínský závodník obhajovat prvenství na Zlaté tretře v Ostravě. Na vítkovickém stadionu čeká hodonínského rodáka běh na tisíc metrů.

Ve Španělsku se dařilo také Sasínkově partnerce Kristiině Mäki. Česká běžkyně doběhla v Huelvě mezi ženami sedmá v čase 4:09.59 minuty, což pro ni znamená nejen vylepšení sezonního výkonu, ale také jde o její druhý nejlepší čas v kariéře