„Do posledního kola jsem předváděl, jak by to mělo vypadat. Držel jsem se na pátém místě a postupně se posouval dopředu. Při náběhu do závěrečného kola jsem šel do čela, ale v posledních devadesáti metrech mi najednou došlo a přešel jsem v chůzi. Sám nevím, kde byla chyba. Po taktické stránce to byl dobrý závod. Výsledný čas není tak hrozný, ale pro mě osobně je to velká prohra. Musím rychle zjistit, co se vlastně stalo,“ uvedl v cíli Filip Sasínek. Nejrychlejší finiš měl Ismail Debjani.

V německém Tübingenu se na stejné trati představila také Sasínkova partnerka Kristiina Mäki. Česká reprezentantka doběhla v závodě žen na patnáct set metrů v čase 4:12.25 minuty na třetím místě.

Filip Sasínek se nedávno představil také v Praze na Julisce, kde se uskutečnilo první kolo soutěže extraligy družstev. Svěřenec trenéra Antonína Slezáka, který hostuje v Olympu Praha, si podmanil závod na patnáctistovce. „S trenérem jsem se domluvil, že poběžím tempově až do kiláku, potom poslední čtvrtku zrychlím a zaběhnu limit na mistrovství Evropy do třiadvaceti let,“ prozradil taktiku hodonínský závodník.

Sasínek všechny plány do puntíku splnil a časem 3:44,09 minuty si splněný limit na evropský šampionát do Bydhoště. Mladý běžec se společně s bratrem Patrikem, jenž v extralize hájí barvy Univerzity Brno, představil také ve štafetě na 4x400 metrů. „Filip svůj úsek zvládl za 48,8 sekundy a Patrik za 51,8,“ informuje zástupce AK Hodonín Robert Džuba.

Patrik Sasínek na Julisce absolvoval také závod na osm set metrů. Ve svém rozběhu obsadil sedmou příčku. „I když Patrik určitě pomýšlel na ještě lepší čas, se svým prvním letním startem může být spokojený,“ myslí si Džuba. „Předvedl nebojácný výkon a od startu až na hranici šest set metrů se usadil v čele závodu a diktoval tempo. V posledních sto metrech však na něm byla znát určitá nevyběhanost, ale pokud Patrik chytne dobrý závod, kde se dokáže takzvaně vyvézt, můžeme se dočkat výkonu kolem 1:55 minuty,“ přidává hodonínský funkcionář.

Další atleti ze Slovácka absolvovali celorepubliková první kola jednotlivých soutěží družstev. Muži a ženy AK Hodonín letos závodí ve druhé lize a na úvod se představili na stadionu v Uherském Hradišti.

Jihomoravský klub se skvěle vypořádal se zraněními a omluvenky některých opor a i v oslabené sestavě předvedl výborné výkony. Muži Hodonína nakonec v soutěži družstev obsadili druhé místo, když lepší byla pouze domácí Slovácká Slávia. Ženy Hodonína skončily v Uherském Hradišti šesté.

„V obou soutěžích předvedli naši závodníci řadu kvalitních výkonů a je potřeba vyzdvihnout zejména vítěze jednotlivých disciplín,“ prohlásil Džuba.

Mezi muži se blýskl především nestárnoucí Lukáš Lípa, který výkonem 6,58 centimetrů ovládl skok do dálky a ve trojskoku byl těsně druhý. Boris Pribil si podmanil běhy na dvě stě a čtyři sta metrů, Viktor Čepák zase neměl konkurenci v hodu oštěpem ani ve vrhu koulí. V disku navíc přidal páté místo.

V ženách siv běhu na čtyři sta metrů připsala vítězství Marie Bušinová. Kyjovská odchovankyně ještě přidala třetí místo na dvoustovce a společně s Cáhlíkovou, Mikuleckou a Němečkovou kralovala také ve štafetě na čtyřikrát sto metrů.

Druhé kolo soutěže družstev se koná v sobotu 3. června) na stadionu U Červených domků. „Věřím, že pokud bude naše družstvo v plné sestavě, může pomýšlet i na vítězství,“ uvedl Džuba.

Šikovní hodonínští atleti se zase předvedli v Břeclavi na Přeboru Jihomoravského kraje. „Spousta našich žáků a žákyň předvedla výborné výkony. Někteří z nich dokonce dosáhli na medailové umístění,“ upozorňuje Džuba.

Zlato ve vrhu koulí žáků získal Šimon Orviský za výkon 11,75 metru. První místo obsadila rovněž kladivářka Klára Kolibová, která své náčiní poslala do vzdálenosti 29,18 metru. Další zlato v běhu na tři sta metrů vybojoval mladší žák David Tříska. Gabriela Zugarová brala na stejné trati stříbro a Kristýna Čajková výkonem 2.24,72 minuty urvala v běhu na osm set metrů cenný bronz.