Svěřenec trenéra Antonína Slezáka, který nedávno splnil dvě nominační kritéria na evropský šampionát v Praze, triumfoval v atletické hale Otakara Jandery ve Stromovce nejlepším českým juniorským výkonem letošního roku, když tři kilometry zvládl za 8:35,07 minuty. Sasínek o více než vteřinu porazil druhého v cíli Dominika Kubce, třetí David Kotek zaostal o další vteřinu. Druhým hodonínským zástupcem na trojce byl David Kákona, který časem 9:04,51 minuty jen těsně zaostal za svým osobním rekordem z mistrovství Moravy a Slezska.

„Jsem spokojený. I když jsem nebyl stoprocentně fit, tak jsem do toho dal maximum a nakonec zlato urval," uvedl spokojený Filip Sasínek.

Postup do finále z rozběhu zvládla také Natálie Kolajová. Ta časem 2:19,57 minuty na osmistovce postupovala do osmičlenného finále druhým nejlepším časem. V nedělním finále svůj čas stlačila o více než vteřinu, ale ani 2:18,19 minuty nestačily rodačce ze Strážovic na medaili. Kolajová byla nakonec čtvrtá. Z vítězství se radovala Veronika Kosová z Vítkovic

Dorostenec Martin Rebenda se do finále nepodíval a v závodě na osm set metrů skončil výkonem 2:07,77 minuty na celkovém patnáctém místě. Lépe si vedla juniorka Tereza Schmidová, která mezi sprinterkami v závodě na dvě stě metrů obsadila časem 26,42 sekundy jedenáctou příčku.

Již čtrnáct dní před tímto mistrovství absolvovali svůj šampionát také chodci. Ze tří hodonínských startujících se na stupně vítězů prosadil pouze jeden. Mezi juniory si pro bronzovou medaili došel Alexandr Malysa, který pětikilometrovou trať ušel za 24:59,00 minuty. Medaile těsně unikla žákyni Sabině Bočkové, která bojovala o vavříny na tříkilometrové trati. Časem 18:51,66 minuty vylepšila halový okresní rekord žákyň i žen, přesto skončila až čtvrtá. Žák Pavel Fišer byl ze svého závodu na tři kilometry diskvalifikován.

Národní šampionát dorostu a juniorů hostila v polovině února pražská atletická hala Otakara Jandery ve Stromovce. Na domácím mládežnickém mistrovství kvůli nemoci scházelo několik závodníků. Chřipková epidemie se nevyhnula ani hodonínským sportovcům. „Účast zdaleka nebyla stoprocentní. Spoustu mladých závodníků zastihla nemoc a na šampionát nemohlo odcestovat, ale s tím člověk nic moc nenadělá," uvedl sekretář AK Hodonín Lukáš Lípa.
Sasínek urval bronz i mezi muži

Hodonínský běžec Filip Sasínek je ve formě. Devatenáctiletý závodník týden po zisku zlaté medaile na halovém mistrovství České republiky dorostu a juniorů urval cenný kov i mezi dospělými. Člen slováckého oddílu skončil na národním šampionátu v atletice třetí, když se v závodě na osm set metrů blýskl časem 1:50,26 minuty. Sasínek nestačil pouze na soupeře z Dukly Praha. Z vítězství se radoval Jakub Holuša, druhý byl Miroslav Burian.